AK Parti'nin kampanyası Erol Olçak'ın şirketi tarafından yapılacak

AK Parti'nin referandum süreci ile ilgili başlatacağı kampanyalar için 15 Temmuz şehidi Erol Olçak'ın reklam şirketi ile anlaşma sağlandı.

AK Parti'nin kampanyası Erol Olçak'ın şirketi tarafından yapılacak

AK Parti’nin referandum sürecinde yürüteceği kampanyalar için şu anlık 4 adet slogan belirlendi. AK Parti Tanıtım ve Medyadan Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Cevdet Yılmaz, yaptığı bir açıklama ile 15 Temmuz’da şehit düşen reklamcı Erol Olçak’ın şirketiyle anlaştıklarını belirtti. Hemen çalışmalara başlandığını söyleyen Yılmaz, afişlerin mutfak aşamasında olduğunu ve hızla çalışmaların devam ettiğini söyledi. Afiş ve broşürlerde sloganların yer alacağını belirterek, sivil toplum kuruluşlarının da dahil olması için gerekli çalışmaları yapıldığını söyledi.

KİTAPÇIKLAR BASILDI

Cevdet Yılmaz, kitapçıkların bastırılmaya başlandığını söyledi. Basılacak olan broşür ve kitapların ana başlığının “Kararımız evet” olduğunu da belirtti. Bu kitapçıklarla ilgili konuşan Yılmaz, kitapçık üzerinde slogan kullanmadıklarını söyledi. Sadece broşürlerde slogan bulunduğuna dikkat çeken Yılmaz, sloganlarının taşıyıcı bir nitelikte olduğunun da altını çizdi. Toplumun duygularını yakalamak amaçlı çalışmalar yapılması gerektiğini söyleyen Yılmaz, bunun için derin araştırmaların yapıldığını ve en kısa zamanda çalışmaların sonuçlanacağını söyledi.

"GENEL SEÇİMLE KARIŞTIRMAMAK LAZIM"

Yapılacak olan sistem değişikliği ile ilgili de konuşan Yılmaz, bu referandumun seçim olmadığını sadece sistem değişikliği oylaması olduğunu vurguladı. STK’ların da bu sürece dahil olması gerektiğini belirten Yılmaz, seçim kampanyası gibi olmaması gerektiğini, bu meselenin milli bir mesele olduğunu, bu yüzden iş dünyasının, sendikaların, üniversitelerin ve yerel yönetimlerin de desteklemesi gerektiğini önemle belirtti. Genel seçimlerle karıştırılmaması gerektiğine de değinen Yılmaz, ülkenin geleceği ile ilgili bir mesele olduğuna dikkat çekti.

YORUM EKLE