Kamu kurumlarından nakit sıkıntısı çekenlere haber var! Devlet desteği ile yardım parası almak isteyen için 3.000 TL tutarında yardım parası imkânı… Pandemi döneminin henüz bitmemesi nedeni ile geçim sıkıntısı çeken vatandaşlara 3.000 TL tutarında yardım verilecek. Devlet destekli ödemeleri PTT ve Ziraat Bankası gerçekleştiriyor. Devlet tarafından destek sağlanan uygulamaya başvuru yapmak isteyenler e devlet üzerinden başvurularını yapabilecek.

Gerek devlet destekli gerekse SGK destekli olarak verilen yardımlara başvuru yapacak vatandaşlara her türlü ihtiyaçlarını karşılamak için maddi destek sağlanması düşünülüyor. Son zamanlarda yapılan başvurularda en çok kış aylarının yaklaşması ile kömür ve gıda yardımları ilk sıralarda yer alıyor. Bunun yanı sıra okulların açılması ile okul ihtiyaçları da ilk sıralarda yer almaktadır.

Sizlerde maddi konuda zorluk çekiyorsanız, muhtaçlık belgesi ile birlikte başvurunuzu e devlet üzerinden gerçekleştirebilirsiniz. Başvurunuzu yaparak yardımlardan faydalanabilirisiniz.

1100 TL Yardım Parası Herkese Verilecek Mi?

Pandemi süresinde her dönemde vatandaşlara yapılan ödemeler 3.faz yardım parası ve 4. faz yardım parası olarak her seferde 1.100 TL tutarında ödemelerin devam edeceği vatandaşlara açısından merak konusu. Vatandaşların gözü kulağı bu konu ile gelecek olan haberde. E devlet üzerinden destek yardım parası için başvurular devam ederken, ödemelerin ne zaman yapılacağı merak konusu.

sgk-ptt-ve-ziraat-bankasi-tarafindan-son-dakika-haberi-3000-tl-yardim-parasi-verilecek

Eylül ayı emekli maaşına ek 10 bin TL ödül: Tek kuruş ödemeden o sms ile İBAN’a yatacak! Eylül ayı emekli maaşına ek 10 bin TL ödül: Tek kuruş ödemeden o sms ile İBAN’a yatacak!

Eğer sizlerde yardım parası almak istiyorsanız, e devlet uygulamasını kullanarak başvuru yapabilirsiniz. Başvuru sonucunda yapılacak değerlendirmenin ardından sizlere geri dönüş yapılacaktır. E devlet üzerinden başvuru yapmak için e devlet şifresine ihtiyaç duyulur. Elde edilen şifre ile destek yardımları konusunda arama yapılarak gerekli bilgilere ulaşılabilir.

Maddi açıdan zor durumda olan vatandaşlar başvuru yapmadan önce bağlı bulundukları belediye ve kaymakamlıklardan başvuru yapmak  şartı ile muhtaçlık belgesi elde edebilir. Elde edilen muhtaçlık belgesi ile yardımlardan faydalanabilirsiniz. Yardım konuları hakkında daha fazla bilgi edinmek için muhtarlıklardan yardım alabilirsiniz.. Muhtaçlık belgesi ile kaymakamlık makamına başvuruda bulunabilirsiniz. Maddi anlamda zorlu çekiyorsanız. Gelir belgesi temin ederek başvuru yapabilirsiniz.