ŞEKER VATAN MIDIR?

Şeker fabrikalarını özelleştirme kapsamında satışa çıkaran hükümetin bu politikasına karşı CHP lideri son günlerde “ ŞEKER VATANDIR, VATAN SATILMAZ” diyerek daha önce yaptığı gaflara bir yenisini eklemiştir. Kılıçdaroğlu’nun dediği gibi Şeker asla Vatan değildir. Çünkü Şeker marketlerde parayla alınmakta, parayla satılmaktadır.

Oysa hepimiz biliyoruz ki Vatanın bir bedeli yoktur, asla parayla alınmaz, asla parayla satılmaz. Vatan Şehit kanlarıyla sulanmış, uğruna bedeller ödenmiş kara parçasıdır. Kılıçdaroğlu şekeri vatana benzetirken ya Vatanın ne demek olduğunu bilmiyor, ya da şekeri vatana benzeterek bilinçli bir şekilde Vatanı değersizleştiriyor.

Şeker fabrikalarının özelleştirilmesi doğru mudur, yanlış mıdır, elbetteki tartışıla bilir bir konudur. Hükümete göre doğru olan bir konu Kılıçdaroğlu tarafından doğru olmayabilir. Bu çok doğal bir sonuçtur. Sonuçta Ana muhalefet partisi muhalefetin gereği olarak bunu yapabilir. Ama sırf muhalefet yapayım derken, Şekeri vatana benzetmek, şeker fabrikalarının satışını vatanı satmaya benzetmek çok büyük bir gaftır.

Vatan savunması yaparken şehit olan Şehitlerimize yapılmış bir hakarettir. Kılıçdaroğlu bu tutumuyla kendi partisine de zarar vermektedir. Bu sözleri ile çok komik bir duruma düşmekte, Vatan bilgisinden, vatanın ne olduğunu bilmediğini bir kez daha herkese göstermiştir. Kılıçdaroğlu, bütün işini gücünü bırakmış, Erdoğan karşıtlığı üzerinden siyaset yapmaya başlamıştır.

Erdoğan karşıtlığı ve Erdoğan’ın her seçimde kendisine karşı galip gelmesi, Kılıçdaroğlu’nu paniğe sokmakta, strese sokmakta ve hata yapmaya zorlamaktadır. Kılıçdaroğlu’nun bu denli hatalı konuşması, sık sık gaf yapması ve saldırgan bir tutum takınmasının arkadında Erdoğan’a karşı aldığı yenilgiler yatmaktadır. Birileri bu anlamda Kılıçdaroğlu’na dur demeli, bir süre siyasetten uzak durmasını önermeli ve uzun bir süre dinlenmeye çekilmesini önermelidir.

Aksi takdirde Şekeri Vatana benzeten birinin siyaset yapması, başta kendisine, genel başkanı olduğu partisine ve dolaylı olarak ülkemize zarar verecektir.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Nihat İnan
Nihat İnan - 13 ay Önce

Vatanım cenetdir kurban olduğum canım vatanım kanım sana helal olsun

Tayyip DALGIN
Tayyip DALGIN - 13 ay Önce

Ağzınıza yüreğinize sağlık sayın başkanım

Nazım hoca
Nazım hoca - 13 ay Önce

Çok isabetli bir yorum Allah razı olsun.

Nihat  inan
Nihat inan - 13 ay Önce

Müslüman kurt bütün Müslüman kurt kardeşlerim unce vatan. Namusdur vatan şerefdır vatan imandır kurban olurum vatana

Emrah kaya
Emrah kaya - 13 ay Önce

Seker fabrikalari ile ugrasacagina korucunun binlerce sorunu var