Yeni Bir Koronavirüs Belirtisi Ortaya Çıktı! Kovid Belirtileri Neler?

Koronavirüs tüm dünyayı kasıp kavururken bilim insanları, virüsün yeni bir belirtisini tespit etti. İşte koronvirüsün güncel tüm belirtileri…

Yeni Bir Koronavirüs Belirtisi Ortaya Çıktı! Kovid Belirtileri Neler?

Çin’in Vuhan şehrinde 2019’un Aralık ayında ortaya çıkan koronavirüsün ilk belirtileri ateş, halsizlik ve öksürme iken şimdilerde milyonlarca insana bulaşan koronavirüsün farklı belirtileri de var. 2021’te hala birçok ülkede binlerce kişi koronavirüs vakalarına katılırken, yeni koronavirüs belirtileri ne sorusu, vatandaşlar tarafından merak ediliyor. Koronavirüsün şu anda normal belirtileri arasında ateşin yanı sıra öksürme, nefes darlığı ve solunum güçlüğü yer alıyor.

Bilim insanları: Kalp atış hızında artış da virüs belirtisi

COVID Symptom Study verilerine göre, yapılan araştırmaların sonucunda koronvirüsün tüm belirtileri bir mobil uygulama ile ölçüldü. 4 milyona yakın hastanın katılımı ile incelenen verilerde tüm koronvirüs belirtileri incelendi. Elde edilen sonuç ise şaşırtıcıydı zira koronavirüsün yeni bir belirtisi çıktı. Uzmanlar, yüksek ve düzensiz kalp atış hızının da artık koronavirüs belirtilerinden biri olduğunu söyleid.

Koronavirüsün en yaygın belirtileri neler?

Kalp atış hızının koronavirüs belirtileri arasında gösterilmesiyle birlikte, genel olarak Dünya Sağlık Örgütü ve diğer ülkelere göre, koronavirüsün en yaygın semptomları neler, bakalım.

Koronavirüsün en yaygın sempotomları: Ateş, kuru öksürük ve yorgunluk.

Koronavirüsün seyrek görülen semptomları: Ağrı, boğaz ağrısı, ishal, baş ağrısı, tat ve koku his kaybı.

Koronavirüsün en ciddi semptomları: Solunum güçlüğü ve nefes darlığı, göğüs ağrısı, konuşma ve hareket kaybı.

Türkiye’de koronavirüste son durum ne?

Türkiye’de şu ana kadar 2 milyon 310 bin kişiye koronavirüs teşhisi kondu. 9 Ocak 2021 korona tablosu henüz açıklanmadı ancak şu ana kadar Türkiye’de 2 milyon 180 bin kişi koronayı yendi. Bununla birlikte 22 bin 450 kişi de hayatını kaybetti. Dünya çapında 9 Ocak 2021 koronavirüs tablosunda ise, 89 milyon toplam vaka ve 1,92 milyon ölüm meydana geldi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER