Son Dakika! Çin Aşısı Yarın Geliyor!

Türk Hava Yolları son dakika açıklaması yaptı! Çin Aşıları yarın sabah ülkemiz geliyor. Aşıların ilk bölümü yarın Türk Hava Yolları tarafından gerçekleştirilecek sefer ile İstanbul'a getirilecek.

Son Dakika! Çin Aşısı Yarın Geliyor!

Son dakika haberi olarak Türk haya Yolları açıkladı! Çin aşıları yarın ülkemize geliyor. Aşı ve Sağlık Bakanlığı tarafından verilen ayrıntılar ise haberimizde.

THY AÇIKLADI

Son dakika açıklamaları ise THY tarafından yapıldı. Türk Haya Yolları Çin’den gelecek aşıların ilk bölümünün yarın ülkemizde olacağını duyurdu.

Pekin- İstanbul Havalimanı- Ankara şeklinde yapılacak uçuşa dair detaylar da paylaşıldı.

UÇUŞ DETAYLARI

Türk Hava Yolları Basın Müşavirliği tarafından gelen açıklamalara göre ise Çin’den aşının ilk bölümü yarın getirilecek. 3 milyon doz olarak gelecek aşılar ise Çin’in başkenti Pekin’den alınacak.  TK 6175 seferleri uçak tarafından yapılan sefer uçuşu Pekin- İstanbul Havalimanı- Ankara şeklinde olacak. Uçağın tipinin ise Boeing 777 olacağı açıklandı.

3 MİLYON DOZ

Çin- İstanbul arası yapılacak ilk seferde ise 3 milyon doz 17 konteynerde taşınacak.

Çin’den gelen ilk aşılar ise İstanbul’a indikten sonra perşembe akşamı da Ankara’ya nakledilecek.

3 milyon doz aşının ise sabah 6 saatlerinde İstanbul Havalimanı’nda olması bekleniyor. Türk Hava Yolları tarafından gelen açıklamalarda ise Boeing 777 tipi TK-6175 adlı sefer de kargo uçağı ile 3 milyon doz aşının getirileceği duyuruldu. Aşıların yarın sabah 06:10 civarında İstanbul Havalimanı’nın da olması bekleniyor. Ertesi gün akşam saatlerinde de aşıların başkente doğru nakli yapılacak.

ERDOĞAN AÇIKLAMA YAPMIŞTI: YILBAŞINDAN ÖNCE GELMESİNİ ÜMİT EDİYORUZ

Dün ise Sayın Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından korona virüs aşılarına dair açıklamalar gelmişti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan tüm aşı çalışmalarının yakından takip ettiklerini ve anlaşmaların devam ettiğini söylemişti. Erdoğan, Çin’den gelecek olan aşılara dair de açıklama yapmış ve yılbaşından önce ülkeye gelmelerini beklediklerini aktarmıştı.

Sayın Cumhurbaşkanı Erdoğan, ayrıca bir kez daha aşılar için öncelikli grubun sağlık çalışanları olduğunun altını çizdi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER