Kovid-19 Olan Ercüment Ovalı: ‘Kokteyl Antikor İle Akciğerlerim 72 Saatte Tertemiz Oldu’

Ercüment Ovalı koronavirüse yakalandığını ve geliştirdiği kokteyl antikor ile 72 saat içinde ciğerlerinin tertemiz olduğunu söyledi. Sosyal medyada kim ne dedi?

Kovid-19 Olan Ercüment Ovalı: ‘Kokteyl Antikor İle Akciğerlerim 72 Saatte Tertemiz Oldu’

Koronavirüs pandemisinin etkilerini sert bir şekilde gösterdiği günlerde, aşı geliştirme çalışmaları için ekip arkadaşlarıyla laboratuvara kapandığını belirten Ercüment Ovalı’dan yeni bir açıklama geldi. Prof. Dr. Ovalı, koronavirüse yakalandığını ve geliştirdiği kokteyl antikor ile 72 saat içinde ciğerlerinin tertemiz olduğunu söyledi.

Prof. Dr. Ercüment Ovalı, koronavirüs sürecinde geliştirdiği aşı ve ilaç çalışmaları ile gündeme sık sık gelmişti. Ovalı’nın son açıklaması da çok ses getirdi.

‘5 gün önce koronavirüs oldum’

Ercüment Ovalı, ekibi ile birlikte bir kokteyl antikor geliştirdiğini ve geçtiğimiz günlerde kovid-19’a yakalandıktan sonra, bu kokteyl antikor ile iyileştiğini söyledi. Ovalı, “İlaç olarak şu anda dünyada 3 ilaç önemli gelişmeler gösteriyor. Bir de bizim yaptığımız kokteyl antikor var, Bakanlık buna ruhsat vermedi ama ben koronavirüs oldum, 5 gün önce. Akciğerlerim tutuldu, diğer ilaçların etkinliğine inanmıyorum ve reddettim. Kokteyl antikor ile akciğerlerim 72 saatte tertemiz oldu, 5. günde evime döndüm” dedi.

Ovalı’nın açıklamasına sosyal medyadan esprili paylaşımlar

Daha önce, koronavirüsü yenecek ilaç açıklamasıyla da gündeme gelen, Sağlık Bakanı Koca tarafından da “İnsanlara sosyal medyadan umut verme” ifadesi ile üstü kapalı eleştirilen Ovalı’nın kokteyl antikor ilacıyla ilgili birçok kişi paylaşım yaptı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER