Koronavirüse Karşı Elektrikli Maskeler Takılacak! Fiyatı Ne Kadar? Elektronik Maske Özelliği Ne?

Amerika'da koronavirüse karşı elektrikli turbofanların olduğu maske geliştirildi. Elektrikli maskelerin özelliği ne? Elektirikli maskelerin fiyatı ne kadar? Koronavirüse karşı koruyor mu?

Koronavirüse Karşı Elektrikli Maskeler Takılacak! Fiyatı Ne Kadar? Elektronik Maske Özelliği Ne?

Tüm dünyayı etkisi altına alan Koronavirüs salgınına dair artık insalık maskesiz yaşayamaz hale geldi. Maskesiz dışarıya çıkmak tüm dünyada yasak. Ancak maskeli yaşam bir o kadar zor. Maske ile nefes almakta zorlanan insanlar için ABD'de elektirikli maskeler geliştirildi. Peki bu elektirikli maskelerin özellikleri neler? Uzmanlar elektirikli maskeler için neler dedi? Elektirikli maskelerin avantajları ve dezavantajları neler?

Coronavirüs sonrası maskeler modaya uymuştu. Moda dünyası maskeleri renkli, desenli yaparak artık hayatımızın bir kıyafeti olan maskeleri farklı farklı piyasaya sürmüştü. Ancak yine de maskeler rahatsız edici şekilde insanları bıktırmış durumda. ABD'de maskelere dair bir çalışma yapıldı ve hem koronavirüsten daha sağlam koruyan hem de insanları daha rahat ettirecek maskeleri geliştirme çalışmalarına başlandı.

İnsanların artık olmazsa olmaz aksesuarlardan biri haline gelen maskelere bu sefer elektirikli maskeler eklendi. ABD’de UlstramasxUltraOne Fan Mask isimli maske gündeme bomba gibi düştü. 

ABD medyası bu elektronik maskeleri manşetlerine taşıdı. Elektrikle çalışan iki farklı hız ayarına sahip turbofana sahip olan bu maskelerle insanlar optimum hava akışı sağlayarak uzun vadede maskeyi kullanabiliyor. 

VİRÜSTÜ YÜZDE 99 ENGELLİYOR!

Elektirkli maskelerin 4 katmanlık HEPA filtresi olduğundan havada asılı kalan damlacıkların yüzde 99.97’sini engellediği açıklandı. Yazılanlara göre bu elektronik maskelerin 0.3 mikrometrelik boyuttaki parçacıkları bile engellediği öğrenildi.

Maskeyi geliştiren ABD'li şirket, bu maskenin sadece Covid 19'a karşı değil, hava kirliliğine ve sigara kokusuna karşı da büyük etki ettiğini açıkladı. Elektronik maskenin 3 yıl kullanılabileceği açıklandı.

FİYATI NE KADAR?

Elektronik maskelerin fiyatı ise merak konusu oldu. Bu hava filtreli turbofana sahip elektirikli maskelerin satış fiyatı 70 dolar olarak açıklandı. Türkiye fiyatı ile yaklaşık 534 TL.

Güncelleme Tarihi: 20 Aralık 2020, 15:22
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER