Eczacılar Ne Zaman Kovid-19 Aşısı Olacak? Beklenen Açıklama Geldi

Türk Eczacılar Birliği, Sağlık Bakanlığı ile görüştüğünü ve eczacılar için aşılamaya yarın başlanıp 15 gün süre ile uygulamanın devam edeceği bilgisini verdi.

Eczacılar Ne Zaman Kovid-19 Aşısı Olacak? Beklenen Açıklama Geldi

Türkiye aşı uygulama çalışmalarına ülke genelinde sıralı bir biçimde başlamış ve geçtiğimiz gün Sağlık Bakanı Fahrettin Koca yaptığı açıklamada dünyadaki en hızlı aşı uygulamalarından birini gerçekleştirdik sözlerini söylemişti. Öncelikle sağlıkçılar aşı olurken Sağlık Bakanı Fahrettin Koca ve bazı Bilim Kurulu üyeleri de canlı yayında aşı olmuştu. Doktorlar Kovid-19 aşısı olmanın önemini özellikle konuşmalarında ve yaptıkları paylaşımlarda vatandaşa duyururken ünlüler de sosyal medya hesaplarından aşı oldukları anlara ait fotoğraflarını paylaşıyor ve altına aşı olmanın gerekliliklerini ifade eden açıklamalar yazıyordu. Sağlıkçılar için aşı uygulama çalışmaları tamamlanmak üzere iken sağlık gündeminde yer tutan bir diğer konu ise Eczacılar hakkında idi. Eczacıların ne zaman aşı olacağı ülke gündeminde merak edilen bir konu haline gelirken, Türk Eczacılar Birliği ise durum ile ilgili olarak merak edilen soruya cevap verdi. Aşılama uygulamasına yarın başlanacağı haberini veren Türk Eczacılar Birliği, bu uygulamanın 15 gün boyunca devam edeceği duyurusunu yaptı.

Türk Eczacılar Birliği yayınladığı mesajda, Bakanlık tarafından devam ettirilmekte olan sisteme giriş işlemlerinin olduğunu, işlemlerin tamamlanması doğrultusunda ise eczacılar için aşılama uygulamasına en geç yarın yani 21 Ocak günü başlanacağı bilgisini vatandaş ile paylaşırken 15 günlük süre içerisinde aşı olunabileceği haberini duyurdu.

Resmi site üzerinden yapılan açıklamada Birlik tarafından ilaç ve eczacılık hizmetinin sunulmasında görevli olan meslektaşlar ve çalışanlar aşılama programına dahil edilmek için TİTCK Başkanlığına 15.01.2021 tarihinde bildirilmiş olup Sağlık Bakanlığı ile görüşmelerin devam ettiği, kamuoyuna bildirilmiş olan bilgiler arasında yer almaktadır.

Türk Eczacılar Birliği’nin Sağlık Bakanlığı ile bugün gerçekleştirdiği görüşmeler sonucunda, sorumlu depo ve eczane müdürleri, yardımcı ve ikinci eczacılar, eczane çalışanlarını, Bölge Eczacı Odası çalışanlarını, hastane dışında çalışan kamu eczacıları, Türk Eczacıları Birliği ve Yurtdışından İlaç Temin Birimi personeli ve Eczacılık Fakültelerinin stajyer öğrencileri ile ilgili olarak onlar için Bakanlık tarafından devam ettirilen sisteme giriş işlemlerinin olduğunu, işlemlerin tamamlandığı doğrultuda 21 Ocak 2021 tarihi itibari ile aşılama işlemlerine başlanacağı ve 15 gün boyunca Korona Virüs aşısı olabilecekleri bilgisi öğrenilmiştir yazısını vatandaşlar ile paylaştı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER