Canan Karatay'dan Çok Konuşulacak Güneşlenme Açıklaması

Ünlü doktor Canan Karatay yapmış olduğu açıklamalarla birlikte çeşitli tartışmalara neden olurken yine çok konuşulacak bir açıklamaya imza attı.

Canan Karatay'dan Çok Konuşulacak Güneşlenme Açıklaması

Ünlü manen ve sunucu Özge Ulusoy tarafından sunulan bir yaşam programına konu olan profesör doktor Canan Karatay yine çok tartışılacak ve çeşitli şekillerde yorumlanacak bir açıklamaya imza attı. Ünlü doktor daha önce yapmış olduğu beslenme ve diyet açıklamaları ile dikkat çekmiş bazen kendi meslektaşları tarafından dahi eleştiri oklarının hedefi haline gelmişti. Her zaman açıklamalarının arkasında duran ve doğru bildiğinden şaşmayan ünlü doktor yeni bir açıklama yaparak doğru bilinenlerin aslında yanlış ve tehlikeli olduğunu iddia etti. 

Yaz aylarında güneş ışınlarının insan sağlığı için hem faydalı hem de zararlı olduğu iddia ediliyor. doktorlar tarafından güneşte bulunan D vitaminin kemiklerin gelişimi ve vücut için çok faydalı olduğu ancak bu durumun abartılmaması ve doğru bir şekilde uygulanması gerektiği iddia edilmişti. Tüm bunların ardından Canan Karatay katılmış olduğu programda güneşlenme hakkında doğru bilinen yanlışları anlatırken bu konuda bilgi veren meslektaşlarını da eleştirdi. 

Çevre kirliliğinin her geçen gün biraz daha artması ve sonucunda güneş ışınlarının zararlı etkilerinin her geçen gün biraz daha belirgin şekilde ortaya çıkmasından dolayı aslında öğleden sonra 4'te güneşlenilmesi konusunda doktorların vermiş olduğu önerilerin yanlış olduğunu ve o dönemde meydana çıkan güneş ışınlarının oldukça zararlı etkileri olduğu iddia edildi. güneşlenmek için en uygun zamanın 15 20 dakika civarında olması şartı ile öğlen 12 ile 13 sularında olması gerektiğini iddia etti. 

YORUM EKLE