64 Yaşında İkiz Bebek Doğurdu

İspanya’nın Burgos kentinde ilginç bir olay yaşandı. Burgos kentinde yaşayan 64 yaşındaki bir kadın tüp bebek yöntemi ile ikiz bebek sahibi oldu. Bir kız ve erkek çocuğu olan anne oldukça mutlu olduğunu belirtti. Bebeklerin sağlık durumu oldukça iyiyken, annenin 6 yıl önce birde kız çocuk doğurduğu belirtildi.

64 Yaşında İkiz Bebek Doğurdu

İspanya’nın kuzeyinde bulunan Burgos kentinde uzun süre unutulmayacak bir olay yaşandı. Kentte yaşayan 64 yaşındaki M.İ.A. isimli kadın ikiz bebek doğurdu. İspanyol haber ajanslarından alınan bilgilere göre 64 yaşındaki kadının Amerika Birleşik Devletleri’nde tüp bebek tedavisi gördüğü ve hamile kaldıktan sonra Burgos’a geri döndüğü belirtildi. Burgos’taki Recoletas hastanesinde sezaryen doğum yaptıran 64 yaşındaki kadının ikiz bebekleri oldu. Biri kız ve diğeri erkek olmak üzere iki bebeğin de sağlık durumunun oldukça iyi olduğu belirlendi. Öte yandan 64 yaşında doğum yapan kadın bir anda ülke gündemine oturdu.

6 YIL ÖNCE DE BEBEĞİ OLMUŞ

İkiz bebekleri olan 64 yaşındaki kadının 6 yıl öncede doğum yaptığı belirlendi. Yapılan açıklamalara göre 64 yaşındaki kadının 6 yıl önce de aynı hastaneye geldiği ve bir kız çocuğu doğurduğu belirtildi. Hastane yetkilileri ise İspanya’da 58 yaş üstü için doğumun oldukça nadir olduğunu belirtti. Bunun için 64 yaşında ikiz bebek doğuran kadın hastane olarak özel sayılıyor.

Güncelleme Tarihi: 16 Şubat 2017, 16:04
YORUM EKLE