Referandumda Niçin 'Evet' Demeliyiz

Referandumda EVET dememiz için binlerce sebebimiz var. Bu sorunun cevabı aslında kimlerin referandumda hayır kullanacağının içinde saklı. Hayır cephesinde yer alanları gördüğümüzde doğal olarak EVET oyu kullanmayı kendimize bir onur bir şeref meselesi olarak görmek zorundayız. Hayır cephesinde kimlerin yer aldığını sıraladığımda umarım ne demek istediğimi daha da iyi anlayacaksınız.
Hayır cephesinde on binlerce insanımızın katili , son otuz beş yılda ülke ekonomisinin yarısının terörle mücadeleye harcamamıza sebep olan PKK ;

35 yıldır PKK Terör örgütünü destekleyen , PKK'nın bitmemesi için çeşitli senaryolar hazırlayan , ülkemizin mahremini , gizli kalması gereken bilgi ve belgeleri dış istihbarat örgütlerine servis eden , 15 Temmuz gecesi 248 vatan evladının üzerine jetlerden, tanklardan ateş ederek şehit eden FETÖ ;

Çanakkale'de atalarımız önünde diz çökmek zorunda kalan Haçlı zihniyetinin torunları , PKK , FETÖ , DEAŞ , DHKP-C ve diğer Terör örgütlerini ortaya çıkaran ABD, İsrail ve Diğer Haçlı kulübü üyeleri olan , sözde dost ve müteffiğimiz olan Avrupa birliği ülkeleri ;

Cumhuriyetin kurucu değerlerinden uzaklaşıp inanan insanları ötekileştiren , onlara yobaz gözüyle bakan , göbeğini kaşıyan insanlar diye hakir gören Atatürk CHP'sinden eser bırakmayan CHP zihniyeti ;

1970'li yılların sonunda sağ sol çatışması çıkarıp ülkeyi kaosa sürükleyen ve dört yıl önce gezi olaylarında yine sahne alan marjinal guruplar yer almaktadırlar.

Peki şimdi soruyorum ecdadımızdan beri bize düşmanlık besleyen bu şer güçleri ile nasıl aynı cephede yer alabiliriz?
Biz bu şer güçleri ile aynı cephede yer alırsak Çanakkaleden bu yana bu kutsal vatan toprakları için Şehit düşmüş  bütün ecdadımıza ihanet etmiş oluruz.

Biz bu şer güçleri ile aynı cephede yer alırsak Terörle mücadelede Şehit verdiğimiz on binlerce Şehidimize ve on binlerce Gazimize ihanet etmiş oluruz.

Biz bu şer güçleri ile aynı cephede yer alırsak 15 Temmuz darbe gecesinde Şehit edilen 248 Şehidimize , binlerce Gazimize ihanet etmiş oluruz.

Biz bu şer güçleri ile aynı cephede yer alırsak sağ sol zamanında Şehit edilen ve zindanlarda işkence sonucu hayatını kaybeden ülkücü  kardeşlerimize ihanet etmiş oluruz.

Biz bu şer güçleri ile aynı cephede yer alırsak Cumhuriyetimizin kuruluşunun ilk yıllarında idam edilen Şeyhlerimize , Mollarımıza , dedelerimize ihanet etmiş oluruz. Dini mabetlerimizi yakanların , yıkanların suç ortağı olmuş oluruz.

Sadece bu kadar mı ? Elbetteki hayır. Özellikle 15 Temmuz darbe girişimi ile birlikte ortaklıkları belgelenen FETÖ ve ruh ikizi PKK'nın son otuz beş yıldır bu ülkede yaşanan bütün ölümlerin bütün katliamların sorumlusu olduklarını daha net görüyoruz.

Madımak Otelini yakıp oradaki insanların ölmesine sebep olanlarda bunlar , Başbağlar katliamını yapanlar da bunlar , 24 Mayıs 1993 tarihinde Bingöl-Elazığ kara yolunda 33 sivil savunmasız gencecik askerimizi Şehit edenlerde bunlar , Doğu ve Güneydoğu Anadolu'da yüzlerce köy katliamını yapanlarda bunlar , Hrant Dink , Rahip Santora başta olmak üzere farklı dinlerin mensubu olan kişileri öldürenlerde bunlar , Malatya'da zirve evi cinayeti işleyenlerde bunlar , Ankara'da kumrular , Anafartalar çarşısı , Ankara Tren Garı ve Merasim  sokak patlamalarını , Rus Büyük Elçisinin ölüm olayını yapanlar yine aynı zihniyetin ürünleridir. Olayların şekli , yeri ve zamanı farklı olsa da , hedef alınan kişi ve kitleler farklı olsa da,Amaç gaye aynı. Amaçları Ülkemizde etnik , dinsel ve mezhepsel çatışmalar çıkararak ülkemizi içten bölmek parçalamaktı. Yüzlerce hatta binlerce kez farklı zamanda farklı senaryolar hazırlayarak saldırdılar. 15 Temmuz darbe gecesinde olduğu gibi bu aziz milletimizin dik duruşu ve feraseti karşısında çok ağır yenilgilere uğradılar.

Peki defalarca savaş meydanlarında yenilgiye uğrattığımız bu şer cephesine karşı bugün sandıkta yenilmek geçmişi şanla şöhretle dolu olan bizim gibi asil ve dik duruşlu bir millete yakışır mı ?

Gelin Türk Kürt Zaza Laz Çerkez Alevi Sünni hangi etnik kökenden olursak olalım , dini düşüncemiz ve dünya görüşümüz ne olursa olsun Çanakkale'nin intikamını bizden almak için yüz yıldır bize bu coğrafyada rahat vermeyen , yüz yıldır bizlere acı çektiren bu şer güçlerine unutamayacakları bir Osmanlı tokadı indirelim. Öyle sert bir tokat indirelim ki bir daha asla karşımıza çıkmasınlar.

Bunun için etnik kökenimiz , dini düşüncemiz , dünya görüşümüz ne olursa olsun , ortak sevdamız Türkiye Cumhuriyeti Devleti ve Ay Yıldızlı Bayrağımız olsun.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Mehmet Yıldız
Mehmet Yıldız - 1 yıl Önce

Yukarıda sayılan terör örgütleri anayasa referandumu için ne oy vereceklerini kime açıklamışlar. Siz onların ne oyu vereceğini nerden biliyorsunuz. Bu örgütlerle görüşüyor musunuz? sadece 18 maddelik bir anayasa değişikliği ile kime tokat indiriyorsunuz. Bu değişiklik yapılmasaydı tokat indirmeden duracakmıydık düşmanlarımıza. Değişiklik tek adam rejimi, keyfi idare, yetkisiz 600 kişilik meclis Bütçe kanununu bile görüşemiyor, parti devleti getirecek başka bir şey yok bu değişiklikte bence Hayır en hayırlısı.

Latif asığçel
Latif asığçel - 1 yıl Önce

Ezanlarımıza sabretmiyenlere karşı evet

Abdin  güneş
Abdin güneş - 1 yıl Önce

Slm ben gönölö köy kurucusıyim babam emekli gkk 1994 bir çatışmaya girmiş bir gözö kayip etmiş ama gazilik hakı verilmemiş sizde rıcem bir kadro istiyorım 6 çocuk babasiyım çocuklarımı iyi bağamiyorım burdaki torpil geçiyor ama benim torpilım geçmitor çonkö ben fakir parası olmayan biriyim saygıd dağar yardımci bize AAllah rızası için yardıci olun saygılarımla başkanım

Mine
Mine - 1 yıl Önce

Bende merak edip okuyorum. Evet demek için sebepler bunlar olabilirmi? Dalga mı geçiyorsunuz.? Nasıl bir oyun oynuyorsunuz? Böyle saçmalayacağınız cumhurbaşkanına verilecek yetkileri anlatsanız ya.!!!!

köy korucusu
köy korucusu - 1 yıl Önce

eveeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeet

ahmet çelik
ahmet çelik - 1 yıl Önce

ahmet çelik gkk hayır demek için bizimde sebeblerimiz var

Çınar Çengel
Çınar Çengel - 1 yıl Önce

Bi sürü laf kalabalıgından ibaret gereksiz bir yazı.Bu yazı diye yazılan şeyleri zaten hergun R.T.E ve B.Yıldırım söylüyor.Bana şunun cevabını verin.Siz daha dün'e karşı Fetö ve PKK'nın yanında yer alırken kefensiz yatanların kemikleri sızlamıyordu da şimdi mi sızlayacak diye feryat ediyosunuz?Evet demek için binlerce sebep sıralayabilirim dedikten sonra sadece şu,şu,şu hayır dedigi için biz evet diyecegiz diyosun.Bu ne saçma bi mantıktır.Yeni anayasa ne getirecek,onları yazıp,onları savunsan eyvAllah diycem de,böylesine boş bir yazı yazarak milleti evet'e yöneltecegini düşünmek kadar saçma birşey olamaz.Gazeteci dediğin muhalif olur.Bugün Akp,yarın iktidar'a kim gelirse ona muhalefet eden adam gerçek gazetecidir benim nazarımda.