MHP'de İstifalar Devam Ediyor

Milliyetçi Hareket Partisinde yaşanan depremin hala devam ettiği bugün alınan 8 istifa haberinden sonra bir kez daha ortaya çıkmış oldu.

MHP'de İstifalar Devam Ediyor

Milliyetçi Hareket Partisi içerisinde son bir yıldır özellikle derin bir çatlağın oluştuğu belirlenmişti. Bunun ardından yapılan çalışmalar ve izlenilen politikalar pek çok kişinin tepkisini çekmeye başladı. Daha önce parti yönetimi tarafından uygulanmasının mümkün olmadığı yönünde bilinen tüm politikaların günümüzde hayata geçirilmesi parti teşkilatı içerisinde bulunan bazı kişileri son derece rahatsız etmeye başladı. Durumdan rahatsız olan kişilerin parti ile ilişiklerinin kalmamasını istedikleri belirlendi. 

Devlet Bahçeli önderliğinde gerçekleştirilen çeşitli politikaların ve özellikle Ak Parti ile gerçekleşen yakınlaşmaların yanı sıra başkanlık sisteminin olumlu bir şekilde değerlendirilmesinden sonra parti içerisindeki görüş ayrılıklarının son birkaç ay içerisinde daha net bir şekilde ortaya çıkmaya başladığı öğrenildi. Bugün gelen son açıklamalar doğrultusunda partide gerçekleşen istifaların devam ettiği öğrenildi. 

MHP Safranbolu İlçe Yönetiminde bulunan 8 kişinin istifa ederek partiden ayrıldıkları öğrenildi. Bu kişilerin isimleri açıklandı. İstifa eden kişilerin Hüseyin Akıntürk, Emin Yıldız, Haydar Kara, Selma Çetin, Recep Nuri Şentürk, Osman Zeren, Ali Galip Ünüvar ve Alaattin Aksoy olduğu öğrenildi. gerçekleşen istifalar sonrasında ortak bir açıklama yapıldı. Yazılı olarak yapılan açıklamalarda son dönemlerde MHP tarafından uygulanan genel politikaların partiye uygun olmadığı ve bu nedenle tasvip etmedikleri gerekçesi ile partiden ayrılmayı tercih ettiklerini açıkladılar. MHP yönetiminden konu hakkında henüz resmi bir açıklama gelmedi. 

Güncelleme Tarihi: 06 Şubat 2017, 22:15
YORUM EKLE