Kuzey Kore Lideri Kim Jong-un Bakanını İdam Etti!

Kuzey Kore, dünyanın en dışa kapalı ülkesi  olarak bilinen ülkenin lideri Kim Jong-un yine ilginç bir haber ile dünya gündemine düştü.

Kuzey Kore Lideri Kim Jong-un Bakanını İdam Etti!

Dünyanın en dışa kapalı ülkesi olarak bilinen Kuzey Kore'nin lideri Kim Jong-un, tekrardan gündeme bomba gibi bir haber ile düştü. Verdiği ilginç kararlar,  zalim tavırları,  ve en yakınındaki İnsanları bile gözünü kırpmadan harcayan  Lider Kim Jong-un  bu sefer de kendi bakanını idam ettirdiği ileri sürüldü.

Kuzey Kore, dünyanın en dışa kapalı ülkesi  olarak bilinen ülkenin lideri Kim Jong-un istemediği sürece ülkeyle ilgili haber almak neredeyse imkansız gözüküyor. Kuzey Kore'yle  Flash niteliği taşıyan haberler ise Güney Kore Merkezi kaynaklardan öğrenilebiliyor.

 Lider Kim’in  geçmişte ve günümüzde yaptıkları ise duyanları hayrete düşürüyor, geçmişte eniştesini  toplantı yaparken,  toplantının ortasında eniştesini çıkartarak köpeklerle dolu bir kafese atmak ve bir generali de piranalara parçalatarak öldürtmesi ile gündeme gelmiş, bu olaylar ortaya çıkmasıyla ulusal gündem  hayrete düşmüştü.

 Kuzey Kore'nin pandemi sürecinde ekonomik anlamda zor günler geçirdiği bilinirken lider,  Kim Jong-un  görkemli askeri törenler düzenleyerek düşmanlarına  korku vermeye çalışırken,  ülkede meydana gelen olaylar  herkesin diline düştü.

 Kuzey Kore'den alınan son haberlere göre ise koronavirüse yakalanan  kişileri lider Kim, kurşuna dizerek infaz ettiriyordu. Kim Jong-un yaptığı açıklamalarda  ülkesinde hiç koronavirüs vakası olmadığı ifade ediliyordu.

Mirror ve New York Post'ta yer alan haberlere göre Kuzey Kore lideri, Kim Jong-un Eğitim Bakanı'nı 'yeterli görüntülü arama gerçekleştirmediği' için idam etti. Kuzey Kore rejiminin ilkelerini uygulamada da başarısız olarak görülen Eğitim Bakanı görüntülü arama suçu dışında ayrıca bakanlığın  içerisindeki işi yükünden  şikayetçi olmuştu.

Güney Kore kaynaklı Daily NK konu ile alakadar olan haberi ise Kuzey Kore rejimindeki Organizasyon ve Rehberlik Departmanı'ndan (ODG) sızan bir belge ile gösterdi. ODG tarafıma yapılan araştırmada eğitim komisyonları başarısızlıkları incelendi.

Eğitim Bakanı'nın adı haberlerde yalnızca 'Park' olarak  söylendi ve bakanım 50'li yaşlarında olduğu  bilgisi verildi.

Generali Pirana Dolu Havuza Atarak İnfaz Ettirmişti

Zalim lider Kim Jong-un’un kendisine darbe girişiminde bulunmakla suçladığı bir  generali  pirana dolu bir akvaryuma atarak infaz ettirmişti.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER