Kılıçdaroğlu'ndan Rusya Tepkisi!

Kemal Kılıçdaroğlu bugün gerçekleşen Türk askerlerinin şehit edilmesi ile ilgili olay karşısında tepki göstererek hükümeti göreve çağırdı.

Kılıçdaroğlu'ndan Rusya Tepkisi!

Suriye'nin El Bab kentinde aylardır Türk askerlerinin DAEŞ terör örgütünün temizlenmesi ve bölgenin güvenli bir hale getirilmesi için çeşitli çalışmaların yapıldığı biliniyor. Başarılı bir şekilde yapılan operasyonlarda son zamanlarda Türk askerlerinin olumlu sonuçlar elde etmeye başladıkları ve ilerlemelerini artırdıkları söylenmişti. ancak iki gündür arka arkaya gelen şehit haberleri sonrasında herhangi bir önlemin alınmaması da gündemde çeşitli tartışmalara neden oldu. 

Bugün sabah saatlerinde acı haberler tekrar geldi. Bölgede gerçekleşen bir hava saldırısı sonrasında Türk askerlerinin vurulduğu bilgisi paylaşılmıştı. Saldırının nasıl gerçekleştiği konusunda yeni bir çalışma yapılırken bu anlamda rusya bir açıklama yaptı ve yanlışlıkla Türk askerlerini vurduklarını kabul ettiler. Yapılan incelemelerde 3 askerin şehit olduğu ve 11 askerin yaralandığı bilgisi gelirken şehit sayısının yükselmesinden endişe duyuluyordu. 

Rusya tarafından yapılan açıklamalarla birlikte Rusya devlet başkanı Putin'in konu hakkında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ı arayarak baş sağlığı dilediği açıklandı. Yapılan telefon görüşmesinde Rus uçağının koordinatları belirleyemediği için yanlış bir atışın gerçekleştiği ve bu sayede Türk askerlerinin vurulduğunu anlattı. Durum hakkında üzgün olduğunu dile getirdi. Akşam saatlerinde açıklama yapan Kemal Kılıçdaroğlu öncelikle şehit ailelerine başsağlığı dilerken yaralı askerlere geçmiş olsun dileklerini sundu. Ardından hükümete sert sözlerle yüklenirken bu konuda kaos ortamı oluşturdukları ve her gün acı haberlerin gelmesine neden olduklarını ifade etti. Rusya'nın kuru bir baş sağlığı ile durumu geçiştirmemesi için bazı yaptırımların yapılması gerektiğini anlattı. 

Güncelleme Tarihi: 10 Şubat 2017, 00:09
YORUM EKLE