Başbakan CHP'ye Sert Sözlerle Yüklendi

CHP tarafından PKK ve FETÖ açıklamalarında ılımlı ifadelerin kullanılmasının ardından Başbakan Binali Yıldırım sert sözlerle yüklendi.

Başbakan CHP'ye Sert Sözlerle Yüklendi

Son dönemlerde gündemi en çok meşgul eden konulardan birisi olan referandum süreci Ak parti ve MHP tarafından yapılan anlaşma sonrasında halka sunulmak için gün sayıyor. Muhalefet partisi olan CHP tarafından bu süreçte yapılan sert açıklamalar, Hayır kampanyası ve bunun ardından gösterilen bazı sert tutumlar Başbakan Binali Yıldırım tarafından sert sözlerle eleştirildi. Partisinin grup toplantısında bugün konuşma yapan Başbakan CHP tarafından zamanında izlenmiş olan politikaların eleştirilmesi dikkatlerden kaçmadı. 'Zamanında üniversitelerde başörtülü öğrencilerimize yapılan zulüm, ikna odalarında yaşam haklarında gerçekleştirilen müdahale hepimiz tarafından biliniyor. Şimdilerde bu konu hakkında Türkiye'nin parlak bir geleceğe hazırlanmasını istemiyorlar' ifadelerini kullanması dikkatlerden kaçmadı. 

CHP'nin ak Parti tarafından izlenilen uysal başlılık politikasını çok yanlış bir şekilde yorumladıkları ve bu yüzden her istedikleri şekilde eleştirebilecek konumda olduklarını sandıklarını ancak bu durumu çok yanlış yerlere çekmeye çalıştıklarını ifade eden Başbakan Binali Yıldırım referandum sürecinde yaşanan bazı sıkıntılardan dolayı CHP yetkililerini sorumlu tuttu. 

FETÖ ve PKK terör örgütü tarafından gerçekleştirilen çeşitli siyasetlerin oldukça yanlış olduğuna dikkat çekerken bu kesimlerin sonu geleceği için başkanlık sistemine hayır dediklerine dikkat çekti. ancak CHP'nin de bu terör örgütleri ile aynı cevabı veriyor olmasının millet tarafından tekrar düşünülmesi gerektiğini ifade etti. Sert sözlerle yüklenirken 'CHP son zamanlarda terör örgütlerinin kayığına binmiş gidiyor. Bu durum milletimizin gözünden kaçmaz' ifadelerini kullandı. 

YORUM EKLE