AK Parti İl Başkan Yardımcısı İstifa Etti!

Düzenlediği konferansta referandum ile ilgili açıklamalarda bulunan Adalet ve Kalkınma Partisi İl Başkan Yardımcısı Ozan Erdem, “Referandumu geçemezsek iç savaşa hazır olun” demişti. Erdem’in bu sözlerine meslektaşlarından ve vatandaşlarından tepki gelmişti. Yaşanan olaylar üzerine AKP İl Başkan Yardımcısı Ozan Erdem, istifa etti.

AK Parti İl Başkan Yardımcısı İstifa Etti!

Adalet ve Kalkınma Partisi İl Başkan Yardımcısı Ozan Erdem, geçtiğimiz günlerde bir konferans düzenlemişti. Burada referandum ile ilgili açıklamalarda bulunan İl Başkan Yardımcısı Ozan Erdem, “Türkiye’nin durumu daha farklı olacak. Referandum yapılacak. Eğer bu referandumdan hayır oyu çıkarsa iç savaşa herkes hazır olsun” demişti. İl Başkan Yardımcısı Ozan Erdem’in bu açıklamasına ilk olarak Adalet ve Kalkınma Partisi’nden tepki gelmişti. Daha sonra da CHP Manisa İl Teşkilatı, AK Parti İl Başkan Yardımcısı Ozan Erdem’e tepki göstermişti. AK Parti Teşkilattan Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Ataş da yaptığı açıklamada “Ozan Erdem, parti politikalarımızla uyumsuz bazı sözler sarf etmiştir. Bu yüzden Manisa İl yönetim kurulu üyesi Ozan Erdem’in istifası istenmiştir” dedi.

OZAN ERDEM İSTİFA ETTİ

Gelen tepkiler ve açıklamalar üzerine Adalet ve Kalkınma Partisi İl Başkan Yardımcısı Ozan Erdem partiden istifa etme kararı aldı. Söyledikleri sonrası bütün okları üzerine çektiğini kabul eden Ozan Erdem, partiden istifa ettiğini açıkladı.

Bilindiği üzere Başbakan Binali Yıldırım’da Erdem’in sözlerine tepki göstermişti.

Güncelleme Tarihi: 16 Şubat 2017, 17:21
YORUM EKLE