YGS 2017 Sınavı iptal edilecek mi? YGS Soruları sızdırıldı mı çalındı mı

YGS 2017 sınavı iptal mi edilecek. Binlerce öğrencinin merakla beklediği soru cevap bulacak. Urfa'da yakalanan 5 kişinin tüm soruların yanıtını aldığı görüldü. Peki bu sorular nasıl sızdırıldı. YGS 2017 iptal edilecek mi kim bilir kaç kişi ezberledi.

YGS 2017 Sınavı iptal edilecek mi? YGS Soruları sızdırıldı mı çalındı mı

YGS 2017 sınavı iptal mi edilecek. Binlerce öğrencinin merakla beklediği soru cevap bulacak. Urfa'da yakalanan 5 kişinin tüm soruların yanıtını aldığı görüldü. Peki bu sorular nasıl sızdırıldı. YGS 2017 iptal edilecek mi kim bilir kaç kişi ezberledi.

YGS 2017'de bir skandal daha. YGS sınavı iptal mı edilecek. ÖSYM tarafından hazırlanan YGS 2017 soruları ve cevapları sınavda kopya çeken  kişi tarafından yakalanarak ortaya çıktı. Bunlar sınav sorularını ezberleyemeyenler olarak biliniyor. Peki sınava girenler ve soruları ezberleyenler ne yapılacak. Ortada bir gerçek var ki sorularla çözümler sınav esnasında değil günler öncesi mürekkepli kalemle yazılmış. Sınav esnasında yapılmış bir hareket değil. Hal böyle olunca sınavın ertelenmesi gerekiyor. Sınav soruların sızdırılmış olabileceği gibi çalınmış olması da gündemde. 

YGS ÇALINANAN SORULAR!

Şanlıurfa'da kopya çekmek üzere 5 kişi sınavda yakalanıyor. Çeşitli gazetelerde haber yapılan öğrenciler için ayrıntı gözlerden kaçıyor ve haber24.com yakalıyor. Üzerinde yakalanan kopyalarda YGS 2017 soruları ve cevapları var. Hemen hemen yazan tüm cevaplar YGS Snavı sorularıyla eşleşiyor. Fotoğraftaki kopyada direk olarak soruların cevapları olan giren öğrenciler tarafından ve soruları çözenler tarafından hemen anlaşıyor. 

Şimdi gözler ÖSYM çevrildi. 5 kişinin soruları ezberlemeden kopya çekerek yakalanmasıyla ortaya çıksada peki ezberleyip sınava girenler ne olacak. Kaç kişiye sızdırıldığı bilinmeyen cevapları ezberleyenler hiç bir zaman ortaya çıkmayacak. Binlerce emek veren diğer öğrencilerin önünde olacaklar. 2017 yılında hala soru sızdırma haberlerini yapmaya utansakta gerçek bu şekilde. 

Güncelleme Tarihi: 15 Mart 2017, 18:35
YORUM EKLE
YORUMLAR
purposeles
purposeles - 1 yıl Önce

İPTAL EDİLSİN YA ONCA İNSAN KENDİ EMEĞİ İLE SORULARI ÇÖZERKEN BUNLAR KOPYA ÇEKMİŞ İPTAL EDİLSİNNNNN ..!!!!

buse
buse - 1 yıl Önce

tek kelime ile yazık. Biz para biriktirip test alalım stresten yüzümüzü sivilce bassın, onlar sorulara ulaşıp 470-500 alsın. vay be ne kolay iş

sedat ulaç
sedat ulaç - 1 yıl Önce

Ygs iptal olmasını istiyoruz kesinlikle eğer ösym de adalet warsa iptal eder hakımızı yedirtmesinler kimseye

merveee
merveee @sedat ulaç - 1 yıl Önce

sınav iptal olmaz bnce.. her yıl bu tür olaylar oluyo gecen yıllardada calındı ama ösym hic bı sınavı iptal etmedı.. adaletsızlık bu !!

ayşe
ayşe - 1 yıl Önce

bence ygs iptal olsun böyle rezilliği göz ardı edemeyiz onca insan kendi emeği ile yaparken bunlar resmen kopya ç.ekmiş ygs iptal olsunnnn..!!!!

Furkan
Furkan - 1 yıl Önce

İnşAllah iptal olur

Merve
Merve - 1 yıl Önce

Sınava ezberle girenlerinde kitaplarina bakip işlem yapmayanlari buluruz demesinler cunku kpss den akillandilar formulleride ezberlerler belki son.anda sizdirildi die.onlarada sadece yazma zamani kaldi ama kpss de calinmadi deyip kabul etti milyonlarca insanin.hakkina girildi evet demek kolayda haksizliga hayir.diyecek baskan olmak zor...

Mağdurlardan sadece biri
Mağdurlardan sadece biri - 1 yıl Önce

Kesinlikle iptal edilmeli ya emeğinize geçtiler. Yüksek alan zaten bir daha alır bizde çalıştık ama iptal edilmeli herkes şikayet ederse iptal olabilir

Mehmet
Mehmet - 1 yıl Önce

İptal edilsin adalet yerini bulsun