Teröre tepki için Truva Atı'na Türk bayrağı astılar

Teröre tepki için Truva Atı'na Türk bayrağı astılar

Teröre tepki için Truva Atı'na Türk bayrağı astılar

Çanakkale'deki bazı dernek ve sivil toplum kuruluşları terör olaylarını protesto etti.

Kentte bir süre önce "Beyaz İnsiyatif Grubu" tarafından Truva Atı'na beyaz fular takılarak yapılan eyleme tepki göstermek için Morabbin Parkı'nda bir araya gelen 1915 Çanakkale Ruhu Gençlik Derneği ve 57. Alay Gençlik Derneği üyeleri dev Türk Bayrağı'nı Truva Atı'nın üzerine sardı.

1915 Çanakkale Ruhu Gençlik Derneği Başkanı Kubilay Fırat, burada gazetecilere yaptığı açıklamada, ülkede uzun süredir devam eden terör olaylarında çok sayıda şehit verildiğini söyledi.

Operasyonlarda PKK'nın tarihinin en büyük darbelerinden birini aldığını ifade eden Fırat, "Örgüt çok büyük kayıplar vererek tükenme noktasına gelmiştir. Dış güçlerden beslenen bu hainlerin her geçen gün içimizdeki besin kaynakları da açığa çıkmaktadır. Önce üniversitelerdeki bir grup sözde aydın, sonrasında da dışı beyaz ama içi kara olan neyin inisiyatifi olduğu belirsiz bir grubun PKK seviciliği, bizi bu açıklamayı yapmaya zorunlu kılmıştır" dedi.

PKK'nın yıllardır kadın, yaşlı, çocuk ayrımı gözetmeksizin yaptığı katliamlara bahane olarak sözde Kürt savunuculuğunu öne sürdüğünü belirten Fırat, şöyle devam etti:

"Şimdi soruyorum size bu nasıl savunmaktır ki savunduğu vatandaşı kendi topraklarından başka yerlere göçe zorluyorlar. Bu nasıl savunmaktır ki vatandaşının eğitimden, sağlık hizmetinden, ekonomik yatırımlardan kısacası gelişmiş bir hayat standardından mahrum kalmasına neden oluyor, sözde savunduğu vatandaşı için hayatı cehenneme çeviriyorlar. Fakat işin aslını bizler çok iyi biliyoruz. En büyük atılımını askeri darbe döneminde yapan bu bölücü örgüt şimdilerde ülkemizin demokratik ortamda istikrarlı şekilde büyümesinden, gelişmesinden ve bölgesinde söz sahibi olmasından rahatsızlık duymakta, endişe etmektedir. Kürt vatandaşlarımızı aslında hiç umursamayan bölücü örgüt, maşalığını yaptığı dış güçlerin de isteğiyle bu büyümeyi önlemek için son yıllarda eylemlerini arttırmıştır. Birçok askerimizi, polisimizi, kamu görevlimizi ve sivil vatandaşımızı bu eylemlerde kaybettik."

Konuşmanın ardından Morabbin Parkı'na gelen araç yardımıyla dev Türk bayrağı Truva Atı'nın üzerine sarıldı.

YORUM EKLE