Silvan'da Operasyon

Diyarbakır'ın Silvan ilçesinde, teröristlere yönelik gerçekleştirilen operasyonda tespit edilen iki sığınakta çok sayıda örgütsel malzeme ele geçirildi.

Silvan'da Operasyon

Diyarbakır'ın Silvan ilçesinde, teröristlere yönelik gerçekleştirilen operasyonda tespit edilen iki sığınakta çok sayıda örgütsel malzeme ele geçirildi.

Diyarbakır Valiliği'nce, İl Jandarma Komutanlığı tarafından Silvan ilçesinde gerçekleştirilen operasyona ilişkin yazılı açıklama yapıldı. Açıklamada, vatandaşların can ve mal güvenliğinin sağlanması, mevcut huzur ve güven ortamının devam ettirilmesi, vatandaşların her türlü terör eylemlerinden korunması maksadıyla emniyet ve asayişi temin etmek için ilgili mevzuat çerçevesinde her türlü tedbirin alındığı belirtildi. Son dönemde bölgede meydana gelen gelişmeler ve alınan duyumlar kapsamında, Silvan ilçesi kırsalında dağlık ve ormanlık alanda faaliyet yürüten bölücü terör örgütü mensuplarını etkisiz hale getirmek için operasyon düzenlendiğinin bildirildiği açıklamada, şunlar kaydedildi:

"Bu kapsamda, bölücü terör örgütleri mensupları tarafından kullanılan 2 adet sığınak tespit edilmiş olup, tespit edilen sığınaklarda 1,5 ton muhtelif gıda malzemesi, 140 kalem yaşam malzemesi, 60 kalem tıbbi sağlık malzemesi, 1 adet gaz maskesi, 12 adet örgütsel doküman, bir adet işaret fişeği, 350 adet 7.62 milimetre Kalaşnikof mermisi, 500 adet 9 milimetre tabanca mermisi ile aynı bölgede arazide gömülü vaziyette 10 adet 12 kilogramlık büyük tüp ile patlayıcı madde yapımında kullanılan 100 kilogram amonyum nitrat gübre ele geçirilmiştir. Ayrıca bölücü terör örgütleri mensuplarınca gasp edilerek, Demirkuyu Mahallesi yol kenarında el yapımı patlayıcı ile tuzaklanarak terk edilmiş halde bir adet özel araç tespit edilmiştir. Olay yerine sevk edilen patlayıcı madde imha timi tarafından düzenek herhangi bir can ve mal kaybına sebebiyet vermeden etkisiz hale getirilmiştir. Bölgemizde yaşayan vatandaşların huzur ve güven içerisinde yaşamalarını sağlamak amacıyla teröristle mücadele faaliyetlerine kararlılıkla devam edilecektir."

YORUM EKLE