Rusya Dışişleri Bakanı, Amerikan ve Alman mevkidaşı ile Dağlık Karabağ'ı görüştü

Rusya Dışişleri Bakanlığı’ndan yapılan açıklamada ABD ve Rusya Dışişleri Bakanları’nın Dağlık Karabağ’daki çatışmaların tırmanması üzerine ciddi endişeleri olduğunu dile getirip düşmanlıkların durdurulması için tekrar acil çağrıda bulundukları belirtildi.

Rusya Dışişleri Bakanı, Amerikan ve Alman mevkidaşı ile Dağlık Karabağ'ı görüştü

Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov, ABD Dışişleri Bakanı John Kerry ve Almanya Dışişleri Bakanı Frank-Walter Steinmeier ile telefonda Dağlık Karabağ'ın durumunu görüştü.

Rusya Dışişleri Bakanlığı'ndan yapılan açıklamada ABD ve Rusya Dışişleri Bakanları'nın Dağlık Karabağ'daki çatışmaların tırmanması üzerine ciddi endişeleri olduğunu dile getirip düşmanlıkların durdurulması için tekrar acil çağrıda bulundukları belirtildi.

Öte yandan Rusya Dışişleri Bakanı, Kerry ile görüşmesinden sonra Alman mevkidaşı Frank-Walter Steinmeier ile de bir telefon görüşmesi yaptı. Rusya Dışişleri Bakanlığı resmi sitesinden yapılan açıklamada iki dışişleri bakanının da Dağlık Karabağ'da çatışmanın tırmanmasından endişe duydukları ve çok sayıda sivil halk dahil olmak üzere kayıp yaşandığını dile getirdikleri belirtildi.

Bu arada Rusya Dışişleri Bakanlığı resmi sözcüsü Maria Zharova, Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov'un 7 Nisan'da Bakü'ye düzenleyeceği ziyareti iptal etmediğini ve orada Azerbaycan ve İran Dışişleri Bakanları ile üçlü bir toplantı yapacağını söyledi.

 

YORUM EKLE