Marmarabirlik, 2015'te saniyede 1 kilo 160 gram ürün sattı

Marmarabirlik, 2015'te saniyede 1 kilo 160 gram ürün sattı

Marmarabirlik, 2015'te saniyede 1 kilo 160 gram ürün sattı

Marmara Zeytin Tarım Satış Kooperatifleri Birliği (Marmarabirlik) Yönetim Kurulu Başkanı Hidamet Asa, "Saniyede 1 kilo 160 gram ürün satışı yapmış oluyoruz ki bu rakamlar Marmarabirlik'in kurulduğu günden bu yana ulaştığı en yüksek satış rakamlarıdır" değerlendirmesinde bulundu.

Asa, yaptığı yazılı açıklamada, Marmarabirlik'in son 5 yıldır Ar-Ge yatırımları ve ürün çeşitliliğiyle satışlarını artırdığını, özellikle yerel zincir marketlerin de satış ağına dahil edilmesiyle her eve Marmarabirlik ürününün girmeye başladığını belirtti.

Birliğin 2015 yıl sonu itibariyle saniyede 1 kilo 160 gram ürün satışıyla ambalajlı pazarın yüzde 70'ine sahip olduğunu kaydeden Asa, "32 bin üretici ortağımızın daha fazla kazanması için 365 gün 24 saat üretim yapıyoruz. Saniyede 1 kilo 160 gram ürün satışı yapmış oluyoruz ki bu rakamlar Marmarabirlik'in kurulduğu günden bu yana ulaştığı en yüksek satış rakamlarıdır" ifadelerini kullandı.

Asa, her yıl tüketicilere sundukları kaliteyi daha da yukarıya taşıdıklarını, diğer yandan da ürün çeşitliliğine yenilerini eklemeye devam ettiklerini vurgulayarak, şu bilgileri verdi:

"2016'da satış rakamlarımızı ambalajlı zeytin ve özellikle zeytinyağında en az yüzde 10 artırarak 350 milyon lira ciroya ulaşmayı 2017 yılı sonunda ise 45 bin tonluk satış rakamına ulaşmayı hedeflemekteyiz. İhracatta da yine 2016 yıl sonu hedefimiz 6 bin 500 tonluk satış rakamlarına ulaşmaktır. Marmarabirlik olarak 2010 yılından bu yana gerçekleştirilen değişim ve dönüşüm politikalarıyla istikrarlı bir büyüme ivmesi yakaladık ve 2015 yılında ciromuzun 314 milyon lira gerçekleşmesiyle 5 yılda yüzde 77'lik büyüme oranına ulaştık. Önümüzdeki yıllarda yerel zincirlere yaptığımız satışları ve ev dışı tüketim alanındaki satışlarımızı daha da artırmayı, Gemlik tipi sofralık zeytin üretiminde ambalajlı ürün pazarının yüzde 80'ine ulaşmayı ön görmekteyiz."

Son günlerde zeytinyağı üretimiyle ilgili sıkıntılar nedeniyle tağşişin arttığına dikkati çekerek, tüketicilere güvenilir markaları tercih etmeleri uyarısında bulunan Asa, ürünün az olduğu gerekçesiyle fiyatların arttığını ve buna bağlı olarak tağşişte de artış görüldüğünü vurguladı.

Asa, açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

"Marmarabirlik'in stoklarında herhangi bir sıkıntı yoktur. Tüketicilerimiz her geçen gün artan satış ağıyla Marmarabirlik ürünlerine rahatlıkla ulaşabilir, güvenle tüketebilirler. Marmarabirlik ürünleri aynı zamanda hiçbir katkı maddesi kullanılmadan tamamen doğal fermantasyon yöntemiyle tüm hijyen ve kalite standartlarına uygun olarak ambalajlanmakta ve tüketiciye sunulmaktadır. Merdiven altı üretimle elde edilen tağşişli ürünün arttığı bu dönemde, tüketicilerimize hem sofralık zeytinde hem de zeytinyağında güvenilir markaları seçmelerini tavsiye ediyoruz."

YORUM EKLE