Hastalar zırhlı polis araçlarıyla hastaneye ulaştırılıyor!

Nusaybin'de teröristler hasta almaya giden ambulanslara da uzun namlulu silahlarla saldırıda saldırıyor,

Hastalar zırhlı polis araçlarıyla hastaneye ulaştırılıyor!

Mardin'in Nusaybin ilçesinde terör örgütü PKK mensuplarına yönelik operasyon devam ediyor. Alınan bilgiye göre, Nusaybin'de 13 Kasım'da saat 21.00'den itibaren uygulanmaya başlanan sokağa çıkma yasağının ardından bazı cadde ve sokaklarda kazılan hendeklerin kapatılması, kamufle amaçlı asılan brandaların ve kurulan barikatların kaldırılması, ilçenin teröristlerden arındırılması için terör örgütü PKK'ya yönelik başlatılan operasyon sürüyor. Jandarma ve polis özel harekat ekiplerince yürütülen operasyon sivillerin zarar görmemesi için hassasiyetle yürütülüyor. Hendeklerin kapatılması, barikatların kaldırılması sırasında teröristlerce güvenlik güçlerine uzun namlulu silahlar ve roketatarlarla saldırıda bulunuluyor.

AMBULANSLARA ATEŞ AÇILMIŞ

Teröristlerin, çatışmaların yaşandığı mahallerden hasta almaya giden ambulanslara da uzun namlulu silahlarla ateş açması nedeniyle zaman zaman hastalar zırhlı polis araçlarıyla evlerinden alınarak hastaneye ulaştırılıyor.

HASTANEYİ KARARGAH YAPMIŞLAR

Bu arada özel harekat polislerince, teröristlerce karargah gibi kullanıldığı bilgisi üzerine eski Nusaybin Devlet Hastanesi binasında arama yapıldı.

SU VE ELEKTRİK HATLARI DA ZARAR GÖRDÜ

Teröristlerin cadde ve sokaklar ile hendeklere tuzakladığı patlayıcıların infilak etmesi sonucu ev ve iş yerlerinin yanı sıra su ve elektrik hatları da zarar gördü. Terörist saldırılar nedeniyle ilçenin yüzde 70'ine elektrik, yüzde 30'una da su verilemediği belirtildi. İlçedeki zarar gören elektrik şebekesini yenilemeye giden Dicle Elektrik Dağıtım AŞ aracına da örgüt mensuplarınca roketatarla saldırıda bulunulduğu öğrenildi.

YORUM EKLE