Haluk Koç: 'Başbakan kendi takımının pisliklerini örtmekle meşgul'

CHP Genel Başkan Yardımcısı Haluk Koç, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ı sert bir dille eleştirerek, "Halkın bir deyimi var, 'kedi pisliğini örter' derler. Kedi akıllı hayvan. Çıkarttığı dışkının ortada kalmasını istemiyor ve örtüyor. Başbakan şu anda kendi takımının, oğlu da dahil pisliklerini örtmekle meşgul" dedi.

Haluk Koç: 'Başbakan kendi takımının pisliklerini örtmekle meşgul'

CHP Afyonkarahisar seçim bürosunun açılışına CHP'nin Genel Başkan Yardımcısı Haluk Koç, Afyonkarahisar Milletvekili Ahmet Toptaş, Afyonkarahisar Belediye Başkan adayı Mehmet Ecer, İl Başkanı Yalçın Görgöz ile partililer ve vatandaşlar katıldı.

Kentin işlek Kurtuluş Caddesi'ndeki seçim bürosunun açılışında konuşan Haluk Koç, yolsuzluğa karışan siyasetçileri eleştirerek, "Hiç günün birinde aklınıza gelir miydi namuslu olmanın, bu ülkeyi, bu vatanı sevmenin suç olacağı, aklınıza gelir miydi? Sanki geceler gündüz, kışlar yaz oldu. Türkiye'nin ulusal çıkarlarını savunmak suç. Türkiye'de namuslu insanların, helale haram katmayanların hakkını savunmak suç. Böyle bir dünyaya bakıyoruz Türkiye'de" diye konuştu. 

MAĞDURİYET TARTIŞMASI

Başbakan Erdoğan'ın sürekli mağdur olduğunu belirttiğini anlatan Koç, "Kardeşim yanlış yapıyorsun dediğimiz zaman, 'Ben mağdurum' diyor. Halkın bir deyimi var, 'kedi pisliğini örter' derler. Kedi akıllı hayvan, yani çıkarttığı dışkının ortada kalmasını istemiyor ve örtüyor. Başbakan, şu anda kendi takımının, oğlu da dahil pisliklerini örtmekle meşgul" ifadelerini kullandı.

'TERSİNE DÖNDÜ'

17 Aralık'taki rüşvet ve yolsuzluk operasyonu sonrası polis ve savcıların görev yerlerinin değiştiğine dikkat çeken Koç, şunları dile getirdi:

"Her yerde hepimizin bildiği polis hırsızı kovalar, yakalar; hakim-savcı hırsızı yargılar. değil mi? Türkiye'de tersine döndü. Polis hırsızı kovalamıyor, hırsız polisi kovalıyor. Hırsız, arsızca devletin savcısını, hakimini kovalıyor. Yani böyle bir olayı anlatmak mümkün değil."

BİR ŞEYLER TERS GİDİYOR

Bütün bunların Türkiye'de yaşandığını ifade eden Haluk Koç, "Yani bir şeyler ters gidiyor. Bunun Cumhuriyet Halk Partililiği, AKP'liliği, MHP'liliği, Doğru Yolculuğu, kaldıysa ANAP'lılığı ile ilgisi yok bu olayın. Bu olay farklı bir olay. Anamın partisi, babamın partisi, dedemin partisi... Hay yere batsın senin dedenin, ananın partisi ! Türkiye gidiyor Türkiye" dedi. 

'ALO FATİH'

Her yönden yolun sonunun göründüğünü, hükümetin hesap vereceğini belirten Haluk Koç, medyaya da değinerek, "Şimdi her yerde bir 'Alo Fatih' buldular bunlar" diye konuştu. Koç, medyada çalışan, ekmek parası karşılığında hayatını sürdüren basın emekçilerine kimsenin kızmaması gerektiğini kaydetti.

'GÖZÜNÜ SEVDİĞİMİN RECEP'İ'

Ergenekon soruşturması konusunda başından beri 'düzmece' tezini savunduklarını belirten Koç, Başbakan Erdoğan'ın 'kumpas' sözlerinin gerçeği yansıtmadığını kaydetti. Koç, şöyle devam etti:

"Bu davalar, yalancı gizli tanıklar kullanılarak insanlara suç imal edilen tanıklardır. Bu davalarda sahte tanıklar var. 'Siz darbecisiniz' dedi. Hepimiz darbeci ilan edildik. Biz ordumuza kumpas kurmuşuz, 'Bizi paralel kandırdı' diyor. Gözünü sevdiğimin Recep'i, sen 11 yıldır Başbakansın. 'Ne istediniz de vermedik' diyen sen değil misin?" 

CHP Genel Başkan Yardımcısı Haluk Koç, konuşmasının ardından CHP Afyonkarahisar Seçim Bürosu'nu açtı. Koç, CHP'li belediye başkan adaylarıyla da fotoğraf çektirdi.

YORUM EKLE