Garanti Bankası, kare kodlu çek hizmeti veriyor

Garanti Bankası, kare kodlu çek hizmeti veriyor

Garanti Bankası, kare kodlu çek hizmeti veriyor

Garanti Bankası, kare kodlu çek uygulamasında 3 ayı geride bıraktı.

Garanti Bankası tarafından yapılan açıklamaya göre, çekle ödemelerin daha güvenli hale getirilmesi amacıyla Kredi Kayıt Bürosu (KKB) tarafından geliştirilen sistem, 18 Kasım'da kullanılmaya başlandı.

Kare kodlu çek sistemine dahil olan Garanti Bankası, diğer çeklerle aynı koşul ve ücretle sunduğu hizmet kapsamında müşterilerine, keşidecisini tanımadıkları çekin güvenilirliğinden şüphe duymadan alışveriş yapma olanağı sağlıyor. Kare kodlu çek uygulamasının kullanım detaylarıyla ilgili tüm Garanti Bankası şubeleri ile "www.findeks.com" ve "www.kkb.com.tr" adresindeki web sitelerinden bilgi alınabiliyor.

Açıklamada görüşlerine yer verilen Garanti Bankası Genel Müdür Yardımcısı Gökhan Erün, Garanti Bankası olarak, kare kodlu çek hizmetini diğer çeklerle aynı koşul ve ücretlerle müşterilerine sunduklarını belirterek, "Tahsilatlarını çekle yapan firmalar ya da kişiler, verdikleri hizmet veya mal karşılığında aldıkları vadeli çeklerde keşidecilerin çek ödeme performansları hakkında bilgi edinebildiği için daha rahat tercih yapabiliyor" dedi.

Kare kodlu çek uygulamasıyla karşılıksız çek mağduriyetinin önüne geçilmesinin hedeflendiğini aktaran Erün, dolayısıyla, güvenle ticaret yapmak isteyen müşterilerin kare kodlu çekleri bankanın tüm şubelerinden alabileceğini ifade etti.

YORUM EKLE