Diyarbakır'da patlama: 2 yaralı

Diyarbakır'ın Yenişehir İlçesinde patlama gerçekleşti, 2 yaralı var

Diyarbakır'da patlama: 2 yaralı

Olay, bugün 12.30 sıralarında, merkez Yenişehir İlçesi Dicle Nehri kıyısındaki Hevsel Bahçeleri'nde meydana geldi. Patlama sesi üzerine bölgeye giden polis ekipleri, Hasan Aslan ile Şahin Gezer'i ağır yaralı olarak buldu. Yüz ve vücutlarından ağır yaralanan Aslan ile Gezer, ambulanslarla Dicle Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi'ne götürüldü. Ameliyata alınan iki kişinin durumlarının ağır olduğu bildirildi.

Olay yerine sevk edilen polis ekipleri bölgede geniş çaplı araştırma başlattı. İlk yapılan araştırmada, bomba parçaları bulundu. Parçaların el yapımı patlayıcıya ait olduğunu belirleyen polis, geniş çaplı soruşturmasını sürdürüyor. 

Polis, aynı bölgede bulunan Ferit Köşk Mahallesi'nde dün gece bir marketten çalınan 15 mutfak tüpüyle, bu patlamanın bağlantısının olup olmadığını da soruşturuyor.

Diyarbakır Valisi Mustafa Cahit Kıraç da el yapımı bombanın patlatıldığını söyledi. Vali Kıraç, "Ferit Köşk Mahallesi Hevsel Bahçeleri'nde el yapımı bombanın patlaması üzerine 2 kişi yaralanmıştır. Yaralıların olayla bağlantılı olup olmadığı araştırılıyor. Patlamada yaralanan 2 kişinin durumları ağır, tedavileri sürüyor" dedi.

VALİLİK: BOMBA HAZIRLARKEN PATLAMA MEYDANA GELDİ

Diyarbakır Valiliği, bugün kentte meydana gelen ve 2 kişinin yaralandığı patlamayla ilgili yazılı açıklama yaptı. Valiliğin, 30 Mart'ta yapılacak yerel seçimlere vurgu yaptığı açıklamasında şu ifadelere yer verildi:

"Ülkemizde yapılacak olan yerel seçimlerin huzur ve güven ortamı içerisinde geçirilmesi, müessif olayların önlenmesi, seçimleri provokasyona açık hale getirebilecek tutum ve davranışların bertaraf edilmesi, bölücü terör örgütünce önem atfedilen günlerden olan 15 Şubat tarihi öncesinde ve sonrasında ilimiz genelinde, devletin ve milletin bölünmez bütünlüğünü bozmaya, güven duygusunu sarsmaya, iç ve dış itibarını zedelemeye yönelik eylemleri önlemek ve vatandaşlarımızın can ve mal emniyetini sağlamak, mevcut huzur ve güven ortamını sürdürmek amacı ile Emniyet Müdürlüğümüz ve Valiliğimizce emniyet tedbirleri alınmıştır. 14.02.2014 günü saat 12.30 sıralarında ilimiz Fiskaya Caddesi Üniversite Köprüsü yakınında ağaçlık kısımdan 2 vatandaşımız el yapısı parça ve basınç etkili bomba hazırladıkları esnada meydana gelen patlama neticesinde çeşitli yerlerinden yaralanmış, şahıslar süratle tedavileri yapılmak üzere Dicle Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi'ne intikal ettirilmiştir. Halen tedavileri devam etmektedir."

YORUM EKLE