CHP'den Savaşı Bitirmek İçin Kalem Defter Kampanyası

CHP Konak İlçe Başkanlığının silahlara karşı başlattığı 'Bir Defter Bir Kalem Bir Silgi Kampanyası' ile basın açıklaması yapan başkan Şakir Başak, 'Kalem barışı yazmak için, silgi savaşı silmek için, defterde tekrar tarih yazmak için' dedi.

CHP'den Savaşı Bitirmek İçin Kalem Defter Kampanyası
CHP Konak İlçe Başkanlığının silahlara karşı başlattığı "Bir Defter Bir Kalem Bir Silgi Kampanyası" ile basın açıklaması yapan başkan Şakir Başak, "Kalem barışı yazmak için, silgi savaşı silmek için, defterde tekrar tarih yazmak için" dedi.

"SİLAHI ZAYIFLATACAK BİR PROJE"

CHP Konak İlçe Başkanlığı, başlattığı kampanya ile Cizre ve Yozgat'ta 1200 çocuğa eğitim için kalem, defter ve silgi gönderiyor. Konak İlçe Başkanlığında düzenlenen basın toplantısında Cizre'de yaşanan sokağa çıkma yasağından önce yapılması planlanan kampanyanın geciktiğini belirten CHP Konak İlçe Başkanı Şakir Başak, "Sokağa çıkma yasağından önceki bir programdı. Cizre ve Yozgat'ı seçtik. Yozgat'ın kırsal köylerinde yaşayan çocuklarımızın buna ihtiyacı var. Sembolik bir başlangıç olan bu kampanyanın Türkiye'ye yayılması lazım. Türkiye'nin her yerinde yaşayan insanlar CHP'nin hangi anlayışta olduğunu bilmesi lazım ve bu kampanyanın Türkiye'nin 980 ilçesine yayılması gerekiyor" dedi.

Siyaset, kalem, eğitimle savaşın biteceğine inandıklarını anlatan Başak, şöyle konuştu: "Siyaset güçlendikçe dağdakiler kendilerinin zayıfladığını hissediyorlar. İşte böyle bir durumda kalem silahı zayıflatacak bir proje. Türkiye'nin bu tarz duyarlılıklara ihtiyacı var. Cumhuriyeti yeniden doğuya götürmemiz lazım. Mustafa Kemal'in ortaya koymuş olduğu Cumhuriyeti biz doğuda büyütemedik. İşte bundan sonra yeniden birlik ve kardeşlik ruhu tekrar canlanacak" dedi. Sıradaki projeden bahseden Şakir Başak, "Herkes komşusuyla kucaklaşsın. Kim olduğuna, nereli olduğuna, hangi mezhebe bağlı olduğuna bakmaksızın kucaklasın. Birliğimiz tekrar eski haline gelecek."
YORUM EKLE