Çelik'den Ankara'ya Davet

Hak-İş Konfederasyonu Kayseri İl Temsilcisi ve Hizmet-İş Sendikası Kayseri Şube Başkanı Serhat Çelik yaptığı yazılı açıklama da son günlerde yaşanan terör olaylarını lanetlemek için Ankara'ya gideceklerini söyledi.

Çelik'den Ankara'ya Davet

Hak-İş Konfederasyonu Kayseri İl Temsilcisi ve Hizmet-İş Sendikası Kayseri Şube Başkanı Serhat Çelik yaptığı yazılı açıklama da son günlerde yaşanan terör olaylarını lanetlemek için Ankara'ya gideceklerini söyledi.

Konuyla ilgili açıklamasında Çelik, "17 Eylül 2015 Perşembe Günü saat 09:00 da Hizmet-İş Sendikası önünden Ankara'ya ücretsiz araç kaldıracağız. Ülkemiz yurt içi ve yurt dışı kaynaklı terör ile karşı karşıya. Terör eylemlerinde çok sayıda vatandaşımızı kaybettik. Askerimizi, polisimizi ve koruyucumuzu şehit verdik. Yaşanan bu mevhum olaylar hepimizin yüreğini yakıyor. Geleceğe yönelik kaygı duymamıza neden oluyor. Ülkemizin, birliğimizin ve huzurumuzun hedef alındığı kirli bir oyun oynanıyor. Binlerce yıldır kardeşliğimiz bozulmak isteniyor. Bu tuzağa düşmemek birliğimizi ve kardeşliğimizi korumak yine bizim elimizde hep birlikte sağduyumuzu korumalı vicdanımızın sesini dinlemeli fitne ateşini birlikte söndürmeliyiz.

Peygamber Efendimiz (SAV) "Fitne çıktığı zaman ata binen insin, koşan yürüsün, yürüyen dursun, duran da otursun" buyurmuştur. Bizi birbirimize düşürmek isteyen teröre karşı hep birlikte durmalıyız. 8-12 Ekim tarihleri arasında Hizmet-İş Sendikamızın 2015 yılı 3. Genişletilmiş Başkanlar Kurulu Makedonya da gerçekleşti. Makedonya da havaalanında karşılanmamızdan tekrar uğurlanmamıza kadar kimle karşılaşsak, kimle görüşsek herkes Türkiye de ki son terör olaylarından endişe ediyorlar. Soydaşlarımız sabahlara kadar haber kanallarını izlediklerini ve Türkiye den iyi bir haber beklediklerini ifade ettiler. Bizler için dualar ediyorlar. Türkiye olarak biz sadece sınırlarımız içerisinde değil balkanlarda orta Asya da Afrika da nerede bir soydaşımız nerede bir dindaşımız nerede bir mazlum varsa onlara karşı sorumluluklarımız var inancı içerisindeyiz. Bu yüzden bizim en büyük gücümüz kardeşliğimizdir. Bu süreçte daha soğukkanlı ve sağduyulu olmalıyız. İşte 17 Eylül Perşembe günü gerçekleştireceğimiz "Teröre Hayır, Kardeşliğe Evet " yürüyüşüne tüm üyelerimizi ve hemşerilerimizi davet ediyorum. Araçlar saat sabah 09:00 da sendikamız önünden hareket edecektir. Programımıza katılmak isteyenlerde çarşamba günü saat 13:00 e kadar sendikamıza isimlerini yazdırabilirler" dedi.

YORUM EKLE