'Böcek' Başbakan'ın danışmanına da soruldu

Başbakan Erdoğan'ın ofisinde bulunan dinleme cihazlarına ilişkin soruşturmada MİT ekipleri ile birlikte böcek aramasına katılan Başbakan'ın danışmanı Mustafa Varank da bulunuyor

'Böcek' Başbakan'ın danışmanına da soruldu

Arzu Yıldız / Ankara

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın ofisinde bulunan dinleme cihazlarıyla ilgili Ankara TMK. 10. Maddesiyle Yetkili Cumhuriyet Savcılığı'nca yürütülen soruşturma da tanıklar dinlenmeye devam ediyor. İfade alımının üçüncü gününde gelenler arasında MİT ekipleri ile birlikte böcek aramasına katılan Başbakan'ın danışmanı Mustafa Varank da bulunuyor.

'Böcek' soruşturmasında ilk ifadeler Çarşamba günü alındı. Soruşturmayı "hükümetin gizli bilgilerinin tespit edilerek başka ülkelere servis edildiği" iddiasıyla yürüten savcılar Hüseyin ŞahinSadık Bayındır ve Durak Çetin, “tanık” olarak Başbakanlık çalışanları ve bir polis memurunu dinledi.  

Soruşturma kapsamında böceği yerleştiren kişi veya kişiler, böceklerin yerleştirilme tarihi ve devlet sırrı niteliği taşıyan hangi bilgilerin sızdırıldığını tespit etmeye çalışan savcılar, bugün de aralarında Başbakan Erdoğan'ın danışmanı Mustafa Varank'ın da bulunduğu isimleri tanık olarak dinlemeye devam ediyor.    

YORUM EKLE