Bilgievleri'nde Yaz Etkinlikleri Sona Erdi

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi tarafından açılan Bilgievleri'nin yaz etkinlikleri düzenlenen bir programla sona erdi.

Bilgievleri'nde Yaz Etkinlikleri Sona Erdi

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi tarafından açılan Bilgievleri'nin yaz etkinlikleri düzenlenen bir programla sona erdi.

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Bilgievleri'nde yaz boyunca devam eden birbirinden eğlenceli ve eğitici etkinlikler, SDKM'de gerçekleştirilen kapanış programıyla sezonu bitirdi. Gençlik Hizmetleri Şube Müdürlüğü'ne bağlı olarak faaliyet gösteren Bilgievleri, yaz etkinlikleri kapsamında öğrencilere yönelik düzenlediği birbirinden eğlenceli ve eğitici faaliyetlerle yaz tatilinde de hız kesmedi. Değerler Eğitimi, spor branşları, kulüp faaliyetleri, doğa kampları, satranç ve akıl oyunları, sinema seansları, İngilizce kampları gibi etkinliklerin bulunduğu yaz okulunda öğrenciler, yaz tatilinde eğlenirken öğrenmenin keyfini çıkardı.

Şehitlerimiz için saygı duruşu ve okunan İstiklal Marşı'nın ardından Kur'an tilavetiyle başlayan program, öğrencilerin okuduğu birbirinden güzel ilahilerle devam etti. Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu ve İl Müftüsü Yusuf Doğan'ın katıldığı programda Bilgievleri personeli, eğitmenleri, öğrenciler ve veliler de hazır bulundu. Öğrenciler yaz boyunca yaptıkları faydalı etkinlikleri ve aldıkları eğitimlerden öğrendiklerini sergiledi.

Bilgievleri'nde yaz okulunda Kur'an-ı Kerim eğitimi alan öğrenciler kendi seçtikleri sureleri okudular. Bilgievi eğitmenlerinin çalıştırdığı öğrencilerden oluşan koronun seslendirdiği birbirinden güzel ilahiler geceye renk kattı. Daha sonra terör olaylarında şehit düşen asker ve polislerin için okunan Hatm-i Şerifler için İl Müftüsü Yusuf Doğan hatim duası yaptı. Gerçekleştirilen yaz etkinlikleri kapanış programında katılımcıları selamlayan Başkan Karaosmanoğlu, "Bizim için en büyük kazanç sizin gibi gençleri yetiştirip hayata hazırlamaktır. Bizim gayretimiz insanımızı yüceltmek yönündedir. İnsanı yüceltmek de bilgi, ilim ve iman ile olur. Bilgievlerinde bu yaz 6 bin öğrenci yaz etkinliklerinden faydalandı. Ama Kocaeli'ndeki gençlerimiz 6 bin kişiden ibaret değil. Bütün gençlerimize ulaşıp, her biri ile ilgilenip iyi yetişmelerini sağlamamız gerekiyor" ifadesini kullandı.

Gölcük Barbaros Hayrettin Paşa Bilgievi öğrencilerinin yaptığı birbirinden güzel yağlı boya resimler, salonun fuaye alanında sergilenerek katılımcıların beğenisine sunuldu. Program sonunda, Bilgievleri'nde yaz etkinlikleri kapsamında yapılan Siyer-i Nebi ve Değerler Yarışması ve Bilgievleri arası satranç turnuvasında dereceye giren öğrencilerin ödülleri verildi.

YORUM EKLE