Antalyaspor Kulübünden açıklama:

Antalyaspor Kulübünden açıklama:

Antalyaspor Kulübünden açıklama:

Antalyaspor Kulübü, başkan Gültekin Gencer hakkındaki açıklamaları nedeniyle Konyaspor Kulübü Yönetim Kuruluna tepki gösterdi.

Kulüpten yapılan yazılı açıklamada, Antalyaspor Kulübü Başkanı Gencer'e, hakaret içeren ifadelerle 'popülist', 'gündem değiştirmeye çalışan' ve 'hedef saptırma çabası olan' yakıştırmalarının yapıldığı kaydedildi.

Konyaspor cephesinin, Antalyaspor taraftarını vandallıkla suçlamaktan kaçınmadığı belirtilen açıklamada, "Konyaspor yönetiminin, 7'den 77'ye her yaş ve cinsiyet grubundan takip edilen resmi sosyal medya hesaplarımızdan ağza alınmayacak küfürleri Torku Konyaspor taraftarları tarafından fütursuzca yazdıklarından bihaber olduğunu anlıyoruz" denildi.

Yapılan transferler, ligde hedeflenen nokta ve kupada alınan sonuçların Antalyaspor Kulübünün uhdesinde olduğu belirtilen açıklamada, maç öncesi beyanatlarında her kulüp başkanının kendi takımını galip görme arzusunun kaçınılmaz olduğu vurgulandı.

Bu konudaki demeçten bile rahatsız olunmasının ve etik bulunmamasının, sportif yarışın ötesinde negatif hırsın yansıması olduğu ifade edilen açıklamada, şunlar kaydedildi:

"5 Aralık'ta yapılan lig müsabakasında Antalyaspor taraftarlarının müsabakaya alınmaması sırasında olmayıp, daha sonra konunun hükmünün kalmadığı bir zamanda başkanımız ve taraftar liderlerimizin davet edilmesi, hatanın telafisi için son derece geç bir girişimdir. Antalyaspor Kulübü olarak misafir ettiğimiz her kulüp yöneticilerine üç gün önce davet gönderir, maç öncesi bir araya gelir ve birbirimize başarılar dileriz. Ev sahibi olmanın ve misafir ağırlamanın usulü kültürümüzde budur. Misafir takımın yönetimine sadece stadyumda 'hoş geldin' deyip, 'şehrimize gelen bütün misafirlerimizi takımımıza ve memleketimize yakışır bir şekilde ağırlamaktayız' denmesi sadece gerçekle hayalin karıştırılmasına örnektir."

Kulübün maruz kaldığı davranışların Konya halkına veya taraftarlara mal edilmediği kaydedilen açıklamada şu ifadeler yer aldı:

"Konya halkının yanlış anlamasına meydan verecek herhangi bir ifademiz olmuşsa kendilerinden özür dileriz. Biz camia olarak Torku Konyaspor Kulübü yöneticilerinin duyarsızlıklarından rahatsız olmuş ve bu durumu ifade etmiş bulunuyoruz. Bu noktadan hareketle, yapacağımız tüm müsabakalarda dostluk ve barışın tesis edilerek sporun birleştirici gücünün kullanılması arzusuyla tüm kulüplerimizi birbirini anlamaya ve centilmence yarışılması noktasında birleştirici misyonu yüklenmeye davet ediyoruz."

YORUM EKLE