Almanya'da 'Tekirdağ Meydanı' Açılıyor

Tekirdağ merkez ilçe Süleymanpaşa'nın kardeş şehri Almanya'nın Bayreuth şehrinde 'Tekirdağ Meydanı' açılacak.

Almanya'da 'Tekirdağ Meydanı' Açılıyor

Tekirdağ merkez ilçe Süleymanpaşa'nın kardeş şehri Almanya'nın Bayreuth şehrinde 'Tekirdağ Meydanı' açılacak.

Süleymanpaşa Belediye Başkanı Ekrem Eşkinat, Süleymanpaşa'nın kardeş şehri Almanya'nın Bayreuth şehrinde açılacak 'Tekirdağ Meydanı' açılışını yapmak üzere Almanya'ya gidiyor. Süleymanpaşa Belediye Meclis Toplantısı'nda oy birliği ile alınan karar doğrultusunda kardeş şehir Bayreuth'a gidecek Başkan Eşkinat'a, Süleymanpaşa Belediye Başkan Yardımcısı Gülferah Güral, Süleymanpaşa Belediye Meclis Üyeleri Nurettin Değirmenci, Serpil Nalcıoğlu ve Edibe Akçakaya ile Süleymanpaşa Belediyesi personeli mimar Sefa Nur Arda, Anadolu Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Heykel Anasanat Dalı Yardımcı Doçent Selçuk Yılmaz ve Mennan Yıldırım eşlik edecek.

EŞKİNAT: "TARİHE TANIKLIK EDECEĞİZ"

16 Eylül 2015 tarihinde gerçekleştirilecek açılış ile ilgili görüşlerini belirten Başkan Eşkinat, "Almanya'da kardeş belediyemiz Bayreuth Belediyesi tarafından açılacak meydana 'Tekirdağ Meydanı' adının verilmesi bizleri oldukça mutlu etti. Kendileri tarafından yapılan davete meclis üyelerimiz ile birlikte katılıp tarihe tanıklık edeceğiz. İki şehir arasındaki dostluk ve dayanışmayı daha da kuvvetlendirecek bu girişim için emeği geçen herkese teşekkür ederim" ifadelerini kullandı.

BAŞKANLIK MAKAMINA MUSTAFA ÖZDEMİR VEKALET EDECEK

Öte yandan Süleymanpaşa Belediye Başkanı Ekrem Eşkinat'ın Almanya'da olacağı süreçte başkanlık makamına Süleymanpaşa Belediye Meclis Üyesi Mustafa Özdemir vekalet edecek.

YORUM EKLE