AK Parti, Ondokuz Mayıs'ta bölündü

AK Parti Ondokuz Mayıs eski İlçe Başkanı İbrahim Eren'e Büyük Birlik Partisi'nden belediye başkan adaylığı için teklif geldi.

AK Parti, Ondokuz Mayıs'ta bölündü

Adalet ve Kalkınma Partisi Ondokuz Mayıs eski İlçe Başkanı İbrahim Eren'e Büyük Birlik Partisi'nden adaylık teklifi geldi. Yerel seçim sürecinde İlçe Başkanlığı görevinden istifa ederek aday adayı olan ancak aday gösterilmeyen İbrahim Eren'in BBP'den gelen adaylık teklifi nedeniyle partiden de istifa ettiği yönünde haberler gündeme geldi.


AK Parti eski İlçe Başkanı İbrahim Eren, konu ile ilgili Samsun Kent Haber'e yaptığı açıklamada, partiden istifasının söz konusu olmadığını belirterek, Büyük Birlik Partisi'nden kendisine adaylık için teklif geldiğini doğruladı. Eren, yaptığı açıklamada, "Aday adaylığı sürecinde ilçe başkanlığı görevimizden istifa ettik. Ancak aday gösterilmedik. Benimle birlikte bazı arkadaşlarımızda aday adayı oldular ancak onlarda aday gösterilmediler. Ondokuz Mayıs'ta bu nedenle bizlere bazı partilerden adaylık teklifi geliyor. Ancak bu konuda henüz verilmiş net bir kararım yok. Bu saatten sonra sahaya kazanmak için çıkarım. Bu işler ekip işidir. Ekibimizle birlikte bu konuyu görüşerek bir karara bağlayacağız. Bütün partiler bizleri aradılar ama kendi partimiz aramadı. Büyük Birlik Partisi'nden de adaylık için teklif geldi. Söylediğim gibi henüz verilmiş bir kararımız yok" dedi.


Öte yandan Ondokuz Mayıs ilçesinde mevcut belediye başkanı Osman Topaloğlu'nun yeniden aday gösterilmesine tepkili olan ve AK Parti cephesinde küskünler grubu olarak adlandırılan isimler arasında AK Parti İl Yönetim Kurulu üyeliğinden istifa ederek aday adayı olan Necmi Şener'de bulunuyor.

YORUM EKLE