Tesla'nın 'Mars' özelliği çok beğenildi! Hayranlarına yeni yıl sürprizi

Tesla'nın yeni yıl süprizi olan güncellemeleri ile birlikte, Model X sahipleri otomobillerinin gizli ışık gösterisini etkinleştirebiliyorlar. Ayrıca aracın navigasyonundaki 'Mars' özelliği çok dikkat çekecek. İşte aracın muhteşem özellikleri.

Tesla'nın 'Mars' özelliği çok beğenildi! Hayranlarına yeni yıl sürprizi

2016'nın ilk çeyreğinde araç severlerle buluşan Tesla Model X, 2017 için hayranlarına yeni özellikler sunmaya devam ediyor. Model X sahipleri yeni sürpriz yumurta adı verilen güncellemeler ile birlikte otomobildeki gizli ışık özelliğini kullanabiliyor aynı zaman Mars özelliği ile eşsiz bir yolculuğa çıkıyor. Sürpriz yumurtayı etkinleştirmek ve Model X'i dört tekerlekli bir disko topuna dönüştürmek için ekranın üst tarafındaki Tesla simgesine 5 saniye boyunca basmanız ve ardından "Holiday" sözcüğünü girmeniz yeterli. Araçtan çıkıp kapıları kilitlediğinizde Model X, müzik eşliğinde farlarını yanıp söndürmeye başlayacak. İkinci sürpriz yumurta Model X ve Model S'de çalışıyor.Mars özelliğini hale getirmek için navigasyon hedefi olarak "Mars" yazdığınızda ekrana Mars'ın yüzeyi geliyor. Sürmeye devam ettiğinizde yüzey, kaymaya başlıyor.

Tesla model X

TESLA MODEL X MARS ÖZELLİĞİ

En çok beğenileği düşünülen özellik olan ‘Mars’ özeliği  çok merak ediliyor. Model X ve Model S’de de çalışacak olan uygulama çok kullanışlı ve heyecanlı. Navigasyon hedefine Mars yazıldığında ekrana Mars yüzeyi geliyor ve araç hareket ettiğinde yüzey kaymaya başlıyor.

Tesal model X mars

TESLA TEKNİK ÖZELLİKLERİ

Otomobilin tasarımı hakkında konuşmak gerekirse tipik içten yanmalı araçlarda gördüğümüz ön ızgara bu otomobilde yok.Olmasıda zaten beklenemez.Ancak burun kısmının estetik açıdan biraz vasat olduğunu söylemek mümkün.Onun dışında araç farları oldukça güzel görünüyor. Tesla Model X beraberinde yeni teknolojilerde getiriyor.Bunlardan biriside 360 derece sonar kamera.Aktif güvenlik sağlayan kamera ile görüş açınız dahada genişliyor. Tesla Model X’in çarpışma testlerinde 5 yıldız aldığını hatırlatmak gerekir.Alüminyum sütunlar ve çelik çerçeve güvenlik seviyesini en üste çıkarmış. Otomatik vitese sahip olan Model X, 259 ve 503 beygir güç üretiyor.Saatte 155 kilometre hıza çıkabilen otomobil, 0’dan 60 kilometreye 3.8 saniyede çıkıyor.Otomobilin fiyatı ve teknik özellikleri aşağıdadır.

Tesla Model x

TESLA MODEL X FİYATLARI

5 bin dolar peşinat ödeyerek Tesla X P90D modeli için ön siparişte bulunan kullanıcılara, pazartesi günü araçlarının ulaştırılması planlanıyor. Ön siparişte bulunan müşteriler baz model için 80 bin dolar, tam paket için ise 150 bin dolar ödeyecekler.

Güncelleme Tarihi: 27 Aralık 2016, 11:25
YORUM EKLE