Kış lastiği takmayanların ne kadar ceza ödeyeceği açıklandı

Kış lastiği takmayanların ne kadar ceza ödeyeceği açıklandı ve bu açıklamaya göre otomobil, otobüs ve kamyonlara ayrı ceza miktarları var. Bu cezayı ödememek için kış lastiği takmamak gerekiyor. Detaylar haberimizde yer alıyor.

Kış lastiği takmayanların ne kadar ceza ödeyeceği açıklandı

Kış lastiği takmayanların ne kadar ceza ödeyeceği açıklandı ve bu açıklamaya göre otomobil, otobüs ve kamyonlara ayrı ceza miktarları var. Bu cezayı ödememek için kış lastiği takmamak gerekiyor. Şehirlerarası yük veya yolcu taşıyan araçlara geçen sene uygulanan cezaya ek olarak bu sene zamlı fiyatın 625 TL olduğu biliniyor. Cezadan da önemlisi yolcu veya yük taşıyan insanların can güvenliği için kesinlikle kış lastiği takmadan yola çıkmaması gerekiyor çünkü ülkemizin her yerinde farklı bir iklim söz konusudur. 

Bu cezanın hemen akabinde araçlarında yol almasına izin verilmeyecek. Cezaya ek olarak araçlar kış lastiğini takana kadar yola çıkamayacaklar. Böyle bir durum ile karşılaşmak istemiyorsanız sizde kış lastiklerinizi takara yola çıkın. Böylece kış lastiği takmayanların ödeyeceği ceza miktarını öğrenmenize bile gerek kalmayacaktır. Cezaların işleme sokulması için tarih 1 Ocak 2017 olarak güncellenmişti. Bugünden itibaren kış lastiğinin zorunluğu olduğu bölgelerde lastik takmayana ceza kesilecek.

KIŞ LASTİĞİ TAKMAMANIN CEZASI NE KADAR SORUSUNA YANIT ARANIYOR

Kış lastiği takmadan yola çıkanlar can kaybı yaşayabilirler veya bir başkasını can kaybı yaşatabilirler. Herkes kurallara uyarsa yaşam oldukça güzel olur. Sizde kurallara uyarak araçlarınıza kış lastiği takarak yola çıkın. Buna ek olarak kış lastiği takmanın zorunlu olduğu bölgelerde bindiğiniz toplu taşıma aracının lastiklerine bakarak sizde kendi önleminizi alabilirsiniz.
Güncelleme Tarihi: 01 Ocak 2017, 15:14
YORUM EKLE