Somer Şef'ten Tepki Çeken Açıklama!

Somer Şef'ten Türk mutfağına ilişkin katıldığı programda çarpıcı sözler sarf etti. Tepki çeken sözler ve konuya ilişkin detaylar haberimizde.

Somer Şef'ten Tepki Çeken Açıklama!

TV8 kanalında yayımlanmak da olan ekranların sevilen yarışması MasterChef Türkiye programında jüri üyeliği yapmakta olan Somer Sivrioğlu, tartışma yaratacak açıklamalar yaptı. Somer Sivrioğlu yaptığı açıklamada, Türk mutfağı dünyanın en iyi 3. mutfağı, söylemine karşı çıktığını belli eden Somer Şef açıklamasında şu ifadelere yer verdi, Türk mutfağı için %90 pazarlama eksiği olduğuna ifade etti. Sivrioğlu açıklamasına şu şekilde devam etti, bu sorundan dolayı Türk mutfağı dünyada ilk 10 sıralamaya giremez, Türk mutfağı saygı gören bir mutfak değil, şeklinde tartışma yaratacak ifadeler kullandı açıklamasında.

YouTube üzerinden yayın yapmakta olan NeyseNe kanalının Loş Sohbet adlı programın misafiri olan Somer sivrioğlu, Türk mutfağı dünyanın en iyi 3 mutfağı söylemine karşı çıktı..

Bu söylemi ile tepkileri üzerine toplayan Somer Şef, Türk mutfağı ayrımının yalnızca Türkiye'de olduğunu, söyledi. Sözlerine ise şu şekilde devam etti, Türk mutfağı dünyada ilk 10 sıralamaya giremez, şeklinde ifadeler kullandı.

Somer Sivrioğlu kimdir?

Somer Sivrioğlu, 1971 yılında İstanbul'da dünyaya geldi. Sivrioğlu 1996 yılına kadar Türkiye'de Yaşadı. 1995 yılında ise eğitimi için, Yüksek Lisans yapmak üzere Avustralya’ya gitmiştir. Bilkent Üniversitesi’nde Turizm ve Otelcilik bölümünü tamamlayan Somer Sivrioğlu ardından, Sydney’de bir akrabası ile ‘Efendy’ adında bir Türk restoranı açmıştır. Efendy, Türk mutfağı konusunda oldukça başarılı bir restoran haline gelmiştir. Bir ara, Lezzet Yolculuğu adında bir radyo programı sunduğu da bilinmektedir.

Sivrioğlu, alanında oldukça başarılı olan şef birçok dalda ödül sahibi olmuştur. Ayrıca köşe yazarlığı yaptığı da bilinmektedir. Somer Sivrioğlu'nun aynı zamanda ‘Anatolia Adventures in the Turkish Cooking’ adlı kendine ait bir kitabı da bulunmaktadır. Güncel olarak da, TV8'in sevilen yarışma programı MasterChef’te jüri üyeliği yapmaktadır. Masterchef Türkiye'de ünlü şef Mehmet Yalçınkaya ve sempatikliği ile kalpleri kazanan ünlü şef Danilo Zanna ile beraber hem sunuculuk hem de jüri üyeliği yapmaya devam etmektedir.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER