Skandal Sözlerden Sonra Görevi Bıraktı!

Ünlü doktor Cihan Aksoy 11 yaşındaki bir çocuk için kullandığı çıtır açıklamasından sonra tepki gördüğü için görevi bıraktı.

Skandal Sözlerden Sonra Görevi Bıraktı!

Hafta içi her sabah Show tv ekranlarında yayınlanan Zahide Yetiş'in sunumu ile birlikte ekranlara gelen yaşam programında sağlık konularının konuşulması ekran başında bazı konularda sıkıntı yaşayan ve sağlık problemi olan kişiler tarafından merakla ve heyecanla izleniyor. Çeşitli sıkıntılara çözüm bulunması için programdan destek aldıkları ve gelen konuk doktorlara şikayetleri ile ilgili bazı sorular sorarak bilgi sahibi olmak istedikleri biliniyor.

Geçtiğimiz günlerde programa katılan ünlü doktor Cihan Aksoy televizyon tarihinde oldukça dikkat çekecek bir gafa imza attı. Kemik ve eklem sorunlarının tartışıldığı programa mail atan bir kadının 11 yaşındaki çocuğu için bazı soruları yönlendirmesi sonrasında her şeyin başladığı ortaya çıktı. 11 yaşındaki kızının diz ağrılarının olduğu ve dizlerinden sürekli olarak ses geldiği ifade edilmişti. Bunun ardından doktor yapmış olduğu açıklamalarında '11 yaşındaki çocuk çıtır olur' ifadelerini kullanarak tartışmanın fitilini ateşlemiş oldu. 

Doktor tarafından yapılan bu açıklamalar sosyal medyada tepkilere neden oldu. Yapılan eleştirilerin ardından ertesi gün kelimenin argo anlamını bilmeden konuştuğunu ve kötü niyetli olmadığını belirten bir açıklama yaparak sevenlerinden özür diledi. Ancak bu özrünün de işe yaramadığı öğrenilirken aldığı tepkilerden sonra hem televizyon programını hem de üniversitedeki eğitim verdiği görevini bıraktığını açıkladı. Bu durum karşısında söylediklerinin karşılığının oldukça ağır olduğu yorumları yapılmaya başlandı. 

YORUM EKLE