Şevket Altuğ hakkında açıklama!

Usta oyuncu Şevket Altuğ hakkındaki son gelişmeler Hakan Ural'ın katıldığı bir canlı yayında dile getirildi.

Şevket Altuğ hakkında açıklama!

Yeşilçam’ın efsane isimlerinden biri olan Şevket Altuğ yıllardır sahnelerde gözükmüyor. 11 sefer Altın Portakal Sinema Ödülü alarak unutulmaz bir kariyere sahip oyuncu 15 yıldır hiçbir şekilde projelerde yer alıp performans göstermiyor.

Hakan Ural, “Aramızda Kalmasın” isimli bir gündüz kuşağı programında usta oyuncunun son gelişmelerinden haberler verdi. Ödüllü oyuncu ile ilgili Ural, Datça’da yaşamını devam ettirdiğini, hayatından son derece memnun olduğunu keyfinin ve sağlığının yerinde olduğunu belirtti. Kendisine iş teklifleri gelmiyor mu sorusu sorulunca da Ural, Şevket Altuğ’a iş tekliflerinin sürekli olarak geldiğini fakat kişisel nedenlerden dolayı setlerde, projelerde yer almak istemediğini belirtti.

Şevket Altuğ, 1971 yılında oyuncu Jale Altuğ ile evlenerek Kezban ve Kerem adında iki çocuk sahibi oldu. Balıkesir doğumlu tiyatro ve sinema sanatçısı Galatasaray Lisesi’nden mezun olarak İstanbul Üniversitesi Konservatuvar Bölümü’nü bitirdi. 4 sene tiyatro eğitimi gören Altuğ, 1962 yılında tiyatyoya profesyonel olarak başladı. Televizyon reklamlarında boy göstermeye başlayan oyuncu, Seyehatname isimli bir televizyon dizisinde yer aldı. Daha sonra kariyeri için bir dönüm noktası olan Perihan Abla dizisinde “Şakir” ve Süper Baba dizisindeki “Fikret” rolleri, ününe ün kattı. Şevket Altuğ son olarak “Unutma Beni” isimli bir dizide hırsız rolünde yer aldı. Televizyon dizilerinin yanı sıra sayısız filmde yer alan Altuğ, Türk sinema tarihinin unutulmaz isimlerinden biri haline geldi.

YORUM EKLE