27 Aralık 2016 Salı 01:31
Selen Soyder Hangimiz Sevmedik 20. bölümde neden yok? Ayrıldı

TRT1 ekranlarının severek izlenilen Hangimiz Sevmedik dizisi ile ilgili çarpıcı iddialara ortaya atıldı. Itır karakterini canlandıran Selen Soyder'in diziden ayrılacağı iddiaları sosyal medyada çok konuşulmuşken gözler ise yapımcılara çevrildi. Pazartesi akşamalarının sevilen dizisi Hangimiz Sevmedik Itır'ı Soyder'in diziden ayrıldığı sonrasında yapılan açıkamalar arasındaydı. Dizi çekimleri sırasında Can Yaman ile kavga ettiği iddia edilen oyuncunun kovulduğu da gelen iddialar arasında. 

SELEN SOYDER İLE CAN YAMAN KAVGA ETTİ

BSK Yapım imzalı Hangimiz Sevmedik çekimlerinde iddiaya göre başrol oyuncuları Selen Soder ile Can Yaman arasında gergin dakikalar yaşandı. Kısa sürede tartışmanın büyük kavgaya dönüştüğü atta bardakların hava da uçuştuğu ve ortamı sakinleştirme görevinin de Metin Balekoğlu'na kaldığı söylendi. Sonrasında ise dizi setine korumalarla gittiği iddia edilen Selen Soyder'in Yaman'dan korktuğu da açıklanmıştı. Aynı zamanda avukat olan kavganın taraflarından Can Yaman ise yakınlarına "Selen'in oynadığı ve ortalığı karıştırmadığı dizi mi var?" diyerek kavgayı kendisinin değil de Selen Soyder'in çıkardığını öne sürmüştü.Son olarak Selen Soyder'in olayı yargıya taşıdığı açıklandı ve sebebi olarak da Can Yaman'ı kontrolsüz ve saldırgan olmak ithamlarıyla açıklamıştı. Dizinin kavgalarla gündeme gelmesi BSK Yapım'ı rahatsız etti ve yapım şirketi aldığı kararla Selen Soyder'in diziyle ilişiğini kesti.

HANGİMİZ SEVMEDİK 20. BÖLÜMÜ İLE EKRANLARA GELDİ

Pazartesi akşamlarının sevilen dizisi geçtiğmiiz akşam 20. yeni bölümü ile kaldığı yerden devam etti. kadınlar ve erkekler birbirine cephe aldı. Daha sonra bu tartışma Itır ile Tarık'ın da arasının gerilmesine neden oldu. Ayşen kapısına dayanan Şener'e yumruk attı. Yadigar’ın akıllara zarar fikri Şener ve Ayşen’in işleri daha karışık hale getirmesine neden olmuştur. Şükriye İhsan’dan emekli olmasını ve ailesine vakit ayırmasını istemektedir. Belediye başkanı olmak isteyen İhsan’ın emekli olmaya niyeti yoktur.  Bu yüzden evde kavga çıkar. İkisinin de evi terketmesi akabinde de mahalle ikiye ayrılır. Başbaşa vakit geçirmeye fırsat bulamayan Tarık ve Itır yakaladıkları ilk fırsatta önce tiyatroya sonra yemeğe giderler. Ancak onları kötü bir sürpriz beklemektedir.

HANGİMİZ SEVMEDİK HAKKINDA

​Hangimiz Sevmedik”in senaryosu  Alphan Dikmen ve Başak Angigün’e ait.
36 yıl önce… Adile ve Münir aynı mahallede doğmuş, beraber büyümüş iki gençti. Çocukluklarından beri birbirlerine aşıktılar... Fakat iki ortak olan babaları, incir çekirdeğini doldurmayacak bir nedenden tartışıp, yollarını ayırınca, Adile ve Münir’in gönül yollarını da birbirlerine sonsuza dek kapatmışlardı. Ailelerini bir araya getirmek, onları ikna etmek için her şeyi deneyen iki genç, başarılı olamayınca, kaçıp, evlenmeye karar verdiler. Sabaha karşı mahalle meydanındaki çınarın altında buluşmak için sözleşen Adile ve Münir, Muğla’ya, Münir’in asker arkadaşının yanına kaçacaklardı. Kaçmak için herşeyi planlayan iki gencin hesaba katmadıkları önemli bir detay vardı. Kaçmaya karar verdikleri gece, tarihler 12 Eylül 1980’i gösteriyordu ve asker yönetime el koymuştu.
           
Anlaştıkları gibi, aileler uyuduktan sonra mahalle meydanındaki çınarın altına giden ve Adile’yi beklemeye başlayan Münir, büyük bir sürprizle karşılaşır. Yönetime el koyan askerler, elinde valizle gecenin o saatinde tek başına meydanda gördükleri Münir’i sorgusuz sualsiz gözaltına alırlar. Her şeyden habersiz, çınarın altına gelen Adile, sabaha kadar beklemesine karşın Münir’in gelmediğini görünce, sevdiği gencin onunla kaçmaya cesaret edemediğini, kendisinden, aşklarından vazgeçtiğini düşünerek büyük bir yıkım yaşar. Münir 2 ay suçsuz yere gözaltında tutulduktan sonra, serbest kalır. Fakat, mahalleye geri döndüğünde, iki genç aşğın tekrar bir araya gelme ihtimali kalmamıştır. Münir’e çok öfkelenen Adile, uzun zamandır kendisini isteyen adamla evlenir. Adile’nin kendisinden vazgeçtiğine emin olan Münir de kısa süre sonra başka biriyle evlenir. Kaderleri bir gece de değişen ikili için, artık 35 yıl boyunca değişmeyecek tek şey vardır. Birbirlerine olan öfke ve nefretleri… Bu öfkeyle yıllarca hiç konuşmayan, bir araya gelmeyen Münir ve Adile’nin inadını kırmak için tüm sevdikleri ellerinden geleni yaparlar. Ama  ne -birbirlerine yıllardır tıpkı onlar gibi aşık olan- Münir’in kardeşi Şener ve Adile’nin kardeşi Ayşen, ne çocukluk arkadaşları, dostları, komşuları, ne de çocukluklarından beri birbirlerine aşık olan Adile’nin oğlu Tarık ve Münir’in kızı Itır onları bu inattan vazgeçirebilirler.
           
Münir ve Adile inat ve öfkeyle kaderden ve aşktan kaçabileceklerini düşünerek hayatlarının en büyük yanlışına düşerler. Tarık ve Itır’ın mahalleye döndükleri gün, mahallede şenlik havası yaratırken, büyük bir sırrı da beraberinde getirir. Okullarını bitiren, Itır ve Tarık, ailelerinin düşmanlığına karşın, birbirlerine deli gibi aşıktırlar ve anne-babalarının evlenmelerine müsaade etmeyeceklerini bildiklerinden, mahalleye dönmeden önce gizlice nikahlanırlar. Bu nikahın şahitleri ise; mahallenin bir türlü kavuşamayan aşıkları Şener ve Ayşen’dir…
           
Herşeyden habersiz çocuklarını gelişinin mutluluğunu yaşayan Adile ve Münir geleceğe dair planlarını yapmışlardır. Adile Diş Hekimi çıkan oğluna mahallede bir muayenehane, Münir ise Avukat kızına bir büro açacaktır. Bu defa kader değil, Münir’in uslanmaz kardeşi, mahallenin tescilli batağı ve sahtekarı Şener oynar oyunu. Ve Münir’le Adile dünür olduklarından bile habersizken, kendilerini aynı evin %50 hissedarı olarak bulurlar.
           
Büyük nefretlerinin altında, ölümsüz bir aşkı da besleyen Münir ve Adile, artık hem dünür, hem de ortaktırlar. Tarık ve Itır evliliklerini nasıl açıklayacaklarının yollarını ararken, ikilinin çekişmeleri her seferinde engel olur bu gerçeğin ortaya çıkmasına. Üstelik Şener’in dolapları, mahallelinin barıştırma çabaları işleri iyiden iyiye karıştırır.
İstanbul’un sevgiyi, dostluğu, bağlılığı asla kaybetmemiş, bir mahalle gibi değil, bir aile gibi yaşayan bu küçük mahallesinde yaşananlar, her geçen gün yeni bir sürprize gebedir artık. 
Yayin Tarihi: Pazartesi-20.00

Son Güncelleme: 28.12.2016 02:01
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat: Suç teşkil edecek, içerik ve yorumlardan doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.