08 Ocak 2017 Pazar 15:47
Rüzgar Çetin 3 ay akabinde ilk defa görüntülenince afalladı

Geçtiğimiz sene içine karıştığı trafik kazası sonrasında bir polisin şehit olmasına mahal veren Sinan Çetin'in oğlu Rüzgar Çetin, aldığı hapis cezası sonrasında tahliye edilmişti. Bir sıralar gündemi uzunca bir zaman kurcalayan konu, şehit olan polisin akabinde nasıl hapisten çıktığı konusu idi. Beşiktaş'ta meydana gelen trafik kazasında 239 hapis yattıktan sonra tahliye edilen Rüzgar Çetin, geçtiğimiz gün tekrardan görüntülendi. Tahliyesinin akabinde ekranlarda görüntülenmemek için büyük çaba sarfeden Çetin, geçtiğimiz gün Kuruçeşme'de bir market alışverişinde bayan arkadaşıyla kameralara yansıdı. Muhabirlerin kendisini görüntülediğini fark eden Çetin, markette bir buçuk saat vakit geçirdikten sonra çıktı. 

KAZA SONRASI EKRANLARA ÇIKMIYOR

2015 yılı içerisinde aracıya seyir halde ilerlerken görev halinde olan bir polis aracına çarpan Sinan Çetin'in oğlu Rüzgar Çetin, İsmet Fatih Alagöz isimli polisin şehit olmasına mahal vermişti. İçkili araç kullandığı iddiaları ortaya atılırken 8 ay hapis cezasına çarptırılan Çetin, 239 gün sonra yani 3 ay öncesinde hapisten çıkmıştı. O günden sonra da kendini eve kapatan Çetin, kameralara hiç görüntülenmemişti. 

İLK DEFA KAMERALARDA

Aradan geçen 3 ay sonrasında ilk kez ekranlara çıkan Rüzgar Çetin'in panik anları kameralara yansıdı. Kuruçeşme'de kız arkadaşıyla market alışverişine giden Çetin, kameraları farkedince marketten dışarı çıkmadı, Aradan geçen bir buçuk saat sonra kameraların uzaklaşması akabinde ise alanı hızla terketti. Kameralarla konuşmamak için market görevlisinden aracı tam market önüne park etmek istemesi akabinde dışarı çıkan Çetin, kendisine yöneltilen sorulara bir tek 'Teşekkür ederim' yanıtını vererek bölgeden hızla uzaklaştı.

4 EKİM'DE TAHLİYE OLDU

Lüks arabasıyla polis aracına çarptıktan sonra  İsmet Fatih Alagöz'ün şehit olmasına, Emre Tetik'in ise yaralanmasına neden olan ünlü yönetmen Sinan Çetin’in oğlu Rüzgar Çetin, 4 Ekim tarihinde tahliye edildi. Mahkeme oy çokluğu ile verilen kararda 6 yıl 3 ay hapis cezasına çarptırılmıştı. Ancak hapishane içerisindeki iyi hal durumundan ise tahliyesine karar verildi. Şehit olan polis memuru İsmet Fatih Alagöz'ün ailesi şikayetini geri çekmiş ancak duruşmada şehit ve yaralı olan aileden de kimse olmamaıştı. 

Anahtar Kelimeler:
Rüzgar çetinTahliye
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat: Suç teşkil edecek, içerik ve yorumlardan doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.