28 Aralık 2016 Çarşamba 14:17
Oyuncu Serra Yılmaz'ın Twitter adresi Ayyıldızlılar tarafından hacklendi

Türkiye'nin en ünlü hacker grubu Ayyıldız Tim, ünlü oyuncu Serra Yılmaz'ın sosyal medya hesabı Twitter'ı hackledi. Serra Yıldız'ın profili üzerinde paylaşım yapan Ayyıldız Tim Ölürüm Türkiye'm gibi paylaşımlarda da bulundu. Bilindiği üzere ünlü oyuncu geçtiğimiz günlerde  “Şehit sayılarına üzülüp dağda öldürülenlere sevinmeyi anlamıyorum. Kürt militanlarını terörist olarak adlandırmanın da çözüm yolunda sıkıntı yaratacağını düşünüyorum” paylaşımı üzerine hacker grubunun harekete geçtiği vurgulanırak, bir de karşıt paylaşımda bulunuldu. Ayyıldız Tim “Dağdaki köpeklere üzülenler köpektir. Çok seviyorsanız PKK'lıları Kandil orada, Avrupa orada” notunu düştü.

606 BİN TAKİPÇİSİ VAR

Twitter üzerinde 600 bini aşkın takipçisinin bulunduğu Serra Yılmaz'ın şehit sayısına üzülüp, dağda öldürülenlere sevinmeyin tarzı açıklamaları takipçileri tarafından da hoş karşılanmamıştı. Hacker grubunun hack işlemi sonrasında da Türkiye ve 15 Temmzu şehitleri dahil tüm polislerimizn anısına  olduğu açıklandı. 

AKADEMİSYENLERE DESTEK

Geçtiğimiz günlerde akademisyenlere deste sonrasında suç teşkil edecek yorumlarda bulunmak suçundan ok sayııda ünlü hakkında soruşturma açılmıştı. Kültür Servisi’nde yer alan habere göre, Oyuncular Sendikası’na gönderilen üzerinde İstanbul İl Emniyet Müdürü Haydar Özdemir imzalı bir bilgilendirme metinde “Sözde çağrı ve barış müzakarelerine destek amaçlı bildiri yayınlayan 11328 şüpheli hakkında 2016/5734 sayılı evrak üzerinden ‘Terör örgütüt propagandası yapmak’ suçundan soruşturma yürütülürken 14701/2016 tarihinde, konusu suç teşkil eden bildiri içeriği ve bildiride bulunanlara destek olmak amacıyla bildiri yayınlayan sinemacı olduğu bildirilen 433 kişi hakkında ‘Suçu ve suçluyu övmek’ yönünden soruşturma başlatıldı” denildi.

SERRA YILMAZ BİYOGRAFİSİ

Serra Yılmaz, 13 Eylül 1954 tarihinde Semih Tuğrul ile Mualla Hanım'ın tek çocuğu olarak İstanbul’da doğmuştur. Kızlık soy adı Tuğrul’dur. Serra Yılmaz. çocukluğunda evde Türkçe'yle birlikte Fransızca’yı babası ve dedesinden öğrenmiştir. ‘‘paşazade’’ bir aileden gelmektedir. İlkokulun ilk 3 senesini Nişantaşı'nda “Nilüfer Hatun” ilkokuluda okuduktan sonra iki senede anneannesinin yanında Suadiye Taş Mektep'te okudu. 1965 yılında ise 11 yaşındayken Cihangir’e taşınırlar.  1977-1979 yılları arasında Dostlar Tiyatrosu'nda sahneye çıktı.

Sinema, dizi ve tiyatrodan daha çok simültane çevirmenlikten para kazanmıştır. Uzun yıllar Fransızca dersi vermiştir. 1988 yılında tesadüfen çevirmenliğe başlar. Avrupa Parlamentosu'ndan cumhurbaşkanlarına, otoyolculardan işadamlarına pek çok kişinin ve kurumun toplantısında çevirmenlik yaptı. İtalyan sinema dünyasında iyi tanınan Serra Yılmaz, yurtiçinde ve dışında sinema ve dizi filmlerde rol almaktadır. Ferzan Özpetek'in ilk filmi Hamam'da yok, çünkü tanışmıyorlardı, sonraki üç filmi Harem Suare, Cahil Periler ve Karşı Pencere'de ise illa ki vardı. Tarkan'ın Hüp şarkısının klibinde de yer almıştır. Serra Yılmaz, “Dostlar'” tiyatrosu oyuncularından Levent Yılmaz'la 1977 yılında başlayan ve on yıl süren bir evlilik yapmıştır. Ayşe Yılmaz (d.1979) adında bir kızı vardır. Serra Yılmaz, 28 Kasım 2014 tarihinde Türkiye'ye gelen Papa I. Franciscus'ı havalimanında karşılayanlar arasında oldu ve Türkiye ziyareti boyunca çevirmenliğini yapacaktır.

 

Son Güncelleme: 28.12.2016 16:17
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat: Suç teşkil edecek, içerik ve yorumlardan doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.