Neşeli Hayat Filmi Konusu Ne, Oyuncuları Kim, Nerede Çekildi?

Hem güldüren hem hüzünlendiren bir yılbaşı klasiği olan Neşeli Hayat filminin kadrosu, konusu, nerede çekildiği izleyiciler tarafından merak ediliyor.

Neşeli Hayat Filmi Konusu Ne, Oyuncuları Kim, Nerede Çekildi?

27 Kasım 2009’da vizyona giren ve Yılmaz Erdoğan’ın yönetmenliği ve senaristliğini yaptığı Neşeli Hayat filmi, bunca yıl aradan sonra tekrar televizyon izleyicileriyle buluştu. Yılbaşında izlenen klasik filmlerden biri haline gelen bu film borç batağında olduğu için Noel baba olarak bir oyuncakçıya giren Rıza karakterinin umut dolu hikayesini anlatıyor. Hem güldüren hem hüzünlendiren Neşeli Hayat filminin kadrosu, konusu, nerede çekildiği izleyiciler tarafından merak ediliyor.

Ekmek parası kazanmak için bir oyuncakçıda Noel Baba olarak çalışmaya başlayan Rıza Şenyurt’un hikayesini anlatarak, Hollywood’un Noel romantizmini güzel bir şekilde yerli sinemaya uygulayarak özgün bir komedi-dram filmi ortaya çıkarılmış. Film aynı zamanda Türk insanının kötü günlerde ve zor şartlar altındayken bile birbirine nasıl kenetlendiğini ve her şeye rağmen hayata umutla baktıklarını da ele alıyor. “Hayat dediğimiz şey, çocukların inandığı yalanlardan daha gerçek değildir” sözüyle izleyicilere mesaj veren Rıza karakteri izleyiciler tarafından çok sevildi.

NEŞELİ HAYAT NEREDE ÇEKİLDİ?

Yılmaz Erdoğan’ın yönetmenliğini ve senaristliğini yaptığı Neşeli Hayat filmi 2009 yılında vizyona girdi ve hem yerli komedi hem dram filmi sayılan bu film sinema salonlarında ve televizyon ekranlarında sevilerek izlendi. Bu filmle ilgili en çok merak edilen sorulardan biri ise film çekimlerinin nerede gerçekleştirildiği oldu. Neşeli Hayat filminin çekimleri İstanbul’un çeşitli semtlerinde yapıldı.

NEŞELİ HAYAT KONUSU

Neşeli bir hayata sahip olmak için uğraşan küçük bir ailenin dramının ele alındığı Neşeli Hayat filminde Noel babanın ne olduğunu bilmeyen bir Noel babanın hikayesini anlatıyor.

Yılmaz Erdoğan’ın oynadığı Rıza Şenyurt karakteri dünyadaki en sorunlu Noel babadır. Noel babanın tam olarak ne olduğunu bile bilmeyen bu karakter sırtında dünyanın yükünü taşımaktadır. Noel Baba Rıza, hayat denilen şeyin çocukların inandığı yalanlardan daha gerçek olmadığını nihayet öğrenir. Film, adını Ömer Hayyam’ın “Yarım somunun var mı, bir de küçücük evin, kimsenin kulu kölesi değil misin, en neşeli hayat senin.” dizelerinden almıştır.

NEŞELİ HAYAT FİLMİ HANGİ KANALDA?

Sinemaseverler ile televizyon ekranlarında buluşan Neşeli Hayat filmi 29 Aralık Salı akşamı saat 20.00’da Star TV’de yayımlandı.

NEŞELİ HAYAT OYUNCULARI KİM?

Yılmaz Erdoğan (Rıza Şenyurt)

Ersin Korkut (Yusuf Lokman Bal)

Büşra Pekin (Ayla Şenyurt)

Erdal Tosun (Sırrı)

Ayberk Atilla (Avukat)

Ayça Erturan (Nilüfer)

Burcu Gönder (Şermin)

Caner Alkaya (Kahveci)

Cezmi Baskın (Lokmanın Kayınbabası Ali)

Dursun Horasan

Eser Yenenler (Turgut)

Fatma Murat

Gülhan Tekin (Feride Bal)

İbrahim Büyükak (Aytekin)

Kemal Şengül

Metin Keçeci

Murat Eken (Nihat)

Nazmi Kahraman

Oğuzhan Koç (Timur)

Rıza Akın (Ahmet Bal)

Salih Akgül

Sinan Bengier (Duran)

Şahin Irmak (Serkan)

Tonguç Oksal (Tonguç)

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER