03 Ocak 2017 Salı 11:32
Mustafa Denizli'nin Evin Elçi'den ayrılmak istemesi pahalıya mal oldu

Mustafa Denizli'nin darp edildiği iddiaları Evin Elçi ile boşanma kararı aldıktan sonra duyulan iddialar arasındaydı. Ünlü teknik direktör 2010 yılında evlendiği kürt siyasetinin önemli isimlerinden olan Şerafettin Elçi'nin kızı Evin Elçi'den boşanma kararı aldı. Karar sonrasında kendisinden 25 yaş küçük olan eşi Elçi'nin kendisinden 5 milyon lira tazminat istediği ve abileri tarafından da darp edildiği sosyal medyada dolanmaya başladı. Savcılığa başvuran Denizli, darp raporu aldığını ve eşi Elçi'nin de evi kendisinin terk ettiğini söyledi. Eylül başında evi terke eden kadın, Denizli'nin boşanacağını açıklaması üzerine eve döndüğünü ve yalnız gelmediğini belirtti

ÇALIŞANI ZORLA DIŞARI ÇIKARMIŞLAR

2016 Eylül'ün de evi terk eden Evin Elçi, Mustafa Denizli'nin boşanma kararı alması akabinde eve geri geldiğini, evdeki çalışanı zorla dışarı çıkardığını ve akabinde de eve abilerinin girdiğini açıkladı. Evin Elçi'nin abilerinin saldırısına uğradığını ve tehditvari konuşmalarında "Boşanmak için bize 5 milyon lira vereceksin" sözlerini söylediklerini bildirirken, parayı vermeyeceği açıklaması sonrasında da darp edildiğini bildirerek savcılığa başvurdu. 

BİZ AŞİRETİZ

Mustafa Denizli'nin parayı vermeyeceği açıklamasından sonra başına ve boynuna aldığı darbeler sonrasında Evin Elçi'nin kardeşlerinin "Bak biz aşiretiz seni öldürürüz. Kafana sıkarım senin lan. Bir tek seni öldürmeyiz hem de bütün sülaleni öldürürüz"  tehditlerine maruz kaldığını da açıkladı.

PSİKOLOJİMİ BOZDULAR

Büyük kızının evine gittikten Evin Elçi ve abilerinin girişimini anlatan Denizli, darp raoru alma kararını da açıkladı ve "Yaşadığım fiziki ve psikolojik saldırı sonrası psikolojim bozuldu. Ailemin ve kendi can güvenliğimden endişe ediyorum. Hiçbir kabahatim yokken mağdur oldum. Yaşadığım darp sonrası hissettiğim korkuyu kelimelerle anlatmam mümkün olamaz. Bayıldım ve adeta ölümle burun buruna geldim. Evin Elçi'nin ve ağabeylerinin cezalandırılmasını istiyorum"  dedi.

Mustafa Denizli 1977 yılında Jülyet Aruh ile evlenmiş ve 1989 yılında da boşanma kararı almışlardır. Bu evliliğinden kızı Selin dünyaya gelmiştir. 14 sene Çiğden Kayalı ile birlikteliğinden ise Lal isimi kızı vardır. En son 2010 yılında evlenen 67 yaşındaki ünlü futbol adamı kürt siyasetinin önde giden isimlerinden Şerafettin Elçi'nin kızı Evin Elçi ile evlenmiştir.

Son Güncelleme: 03.01.2017 19:01
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat: Suç teşkil edecek, içerik ve yorumlardan doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.