Müge Anlı Cezası Geri Alındı

Müge Anlı'ya programı için kesilen Rtük cezasının alınan karar sonrasında geri alındığı açıklandı.

Müge Anlı Cezası Geri Alındı

Gündüz kuşağında hafta içi en çok izlenen programların başında Müge Anlı geliyor. Programda yaşama dair her olayın konuşulduğu ifade edilirken aynı zamanda kayıpların ve faili meçhul cinayetlerin çözülmesinde de oldukça önemli bir etki sağladığı biliniyor. Geçtiğimiz yıl içerisinde seri katil Atalay Filiz'in yakalanması için ülke çapında büyük bir seferberlik sağlanmıştı. Bu seferberlik üzerine bazı insan kaçakçılarının programa bağlanması dikkatlerden kaçmadı. 

Seri katilin kaçak yollardan yurt dışına kaçmış olma ihtimalleri üzerinde durulunca bölgede kimlerin insan ticareti yaptığı araştırılmaya başlandı. Bunun üzerine kaçak yollardan insanları taşıyan bazı suçlu sıfatındaki kişilerin yayına bağlanması ve yayında ticaret aşamasının normal bir durum olarak konuşulması oldukça dikkat çekmişti. Hatta konuşmalar sırasında kaçış işlemlerinin ne kadara gerçekleştirildiği konusunda da bazı soruların sorulması dikkat çekti. 

Bazı milletvekilleri tarafından Müge Anlı'nın programında gerçekleşen yayının insan kaçakçılığı için özendirildiği konusunda çıkan anlaşmazlıklar sonrasında RTÜK için bazı şikayetlerde bulunulduğu öğrenildi. Ancak bunun ardından yapılan incelemelerde yayının bazı yasak unsurları bünyesinde barındırdığı ifade edildiği için büyük meblağlarda bir cezanın kesildiği öğrenildi. 1 milyon 320 bin lira civarında kesilen para cezasının şimdiye kadar televizyon ekranlarında kesilen en büyük ceza miktarı olduğu ortaya çıktı. Bu ceza hakkında çok fazla yorum yapmayan Müge Anlı sessizliğini korurken bazı itirazlar sonrasında cezanın tekrar incelemeye alındığı ve verilen para cezasının geri alındığı açıklandı. 

YORUM EKLE