MasterChef Emir Elidemir Kimdir? Emir Elidemir’in Babası Kimdir? Kaç Yaşında?

MasterChef yarışmacılarından biri olan Emir Elidemir'in babası kimdir? Hasan Elidemir kimdir? Emir Elidemir son programda babasının ünlü bir futbolcu olduğunu söylemişti. Hasan Elidemir kimdir?

MasterChef Emir Elidemir Kimdir? Emir Elidemir’in Babası Kimdir? Kaç Yaşında?

MasterChef finalisti olan Emir Elidemir’in babası birden konuşulmaya başlandı! Emir canlı yayında banasının ünlü bir futbolcu olduğundan bahsetti. Bunun ardından ise programın birçok takipçisi Emir Elidemir ve babası Hasan Elidemir’i araştırmaya başladı. Peki bu baba ve oğul kimdir, nerelidir? Tüm detaylar ise haberimizde;

Emir Elidemir canlı yayında babasının ünlü bir futbolcu olduğundan bahsetti. Vatandaşlarımız da bir merakla Emir Elidemir’in babası kimdir? Hasan Elidemir kimdir gibi soruları sormaya başladılar. Bizde sizler için derledik. Emir Elidemir ve babası Hasan Elidemir’e dair tüm ayrıntılar haberimizde;

Emir Elidemir kimdir?

Emir Elidemir MasterChef programına katıldıktan sonra sosyal medya da adındna çokça bahsettirmişti.

1994 yılının ağustos ayında doğan Emir Elidemir, İzmir de dünyaya geldi. Bornova Anadolu Lisesi mezunu olan Elidemir, daha sonra ise Gastronomi bölümü okudu.

Üniversite hayatı boyunca da Fransa, Hollanda ve Amerika’da bulunan ve buralar da staj yapan Elidemir kendisini geliştirme ve farklı tecrübeler kazanabilmiştir.

2018 yılında mezun olduktan sonra ise Emir Elidemir, kariyerine New York’ta devam etti. Benno Resterant adlı mekânda 1 yıl boyunca çalışan Emir Elidemir daha sonra ise ülkesinde döndü. İstanbul’da yine Nicole Restoranında çalışan Elidemir, kısa bir sürede Cunda Otel’inde çalışmıştır.

MasterChef yarışmasına yarışan Emir Elidemir aynı zaman yeni sezonda yer alacak 16 kişilik ekipten biri olmaya da hak kazanmıştır.

Emir Elidemir’in Babası Kimdir?

Emir Elidemir programın son bölümünde babası Hasan Elidemir’den bahsetmişti. Babasının ünlü bir futbolcu olduğunu söylemesi üzerine hayranları da araştırmaya başladı. Peki Emir Elidemir’in babası kimdir?

Hasan Elidemir kimdir?

Hasan Elidemir ise İzmirspor’un eski oyuncularından biri. Aynı zamanda Hasan Elidemir spor yazarı ve diş hekimi olarak da görev almakta. Fakat kendileri 60 yaşında hayatını kaybetti. Hasan Elidemir 1959 yılında İzmir doğumlu ve 1970 yılında da İzmirspor altyapısında oynamaya başlamış. Daha sonra ise kariyerine Antalyaspor’da devam eden Hasan Elidemir, Ege Üniversitesi Diş Hekimliği mezunu. Uzun yıllar da Eşref paşa Hastanesinde görev yapmış.

Yeni Asır spor yazarlığını da yapan Hasan Elidemir ise Buca Mezarlığı’na defnedildi.

MASTERCHEF

MasterChef programı ise başarılı aşçıların yarıştığı bir yemek yarışmasıdır. Acun Medya tarafından sunulan yemek programı, Türk mutfağının yanı sıra dünya mutfaklarından da lezzetler sunmaktadır.

Kısa sürede büyük ilgi toplamayı başaran programı ise TV8’de yayımlanmaktadır. Programda ise her bölüme bir yarışmacı elenmektedir.

Somer Sivrioğlu, Mehmet Yalçınkaya, Danilo Zanna ise programın jüri üyeleridir.

Güncelleme Tarihi: 28 Aralık 2020, 01:21
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER