Kırmızı Oda Hediye Diziden Ayrılıyor Mu?

Kırmızı Oda dizisinin sevilen karakteri Hediye'ye hayat veren Sezin Akbaşoğulları TRT1'e transfer oldu! Oyuncu, Uyanış: Büyük Selçuklu dizisine geçiyor!

Kırmızı Oda Hediye Diziden Ayrılıyor Mu?

TV8’in yeni dizilerinden biri olan Kırmızı Oda her bölümü ile izleyicileri ekrana kitlemeyi başarıyor. Fakat dizide bir ayrılık daha oldu! TV8’in kısa sürede sevilen karakteri Hediye diziye veda ediyor! Hediye karakterini oynayan başarılı oyuncu TRT1’ transfer oluyor! Uyanış: Büyük Selçuklu dizisine transfer olan Hediye karakteri, Kırmızı Oda dizisinden ayrıldı.

TV8’in yeni sezon dizilerinden biri olan Kırmızı Oda, reyting listelerini alt üst ederek Cuma gününün tacını almayı başardı. Zirvedeki yerini de koruyor.

Cuma günü ise 17.bölümü oynanmış dizi yaşanmış gerçek hikayeleri konu alıyor. Seyircileri kendini bağlayan dizinin ise her hafta konusu değişiyor.

Dizide ise Hediye karakteri oldukça sevilmişti. Hediye karakterini canlandıran Sezin Akbaşoğulları ise diziden ayrılacağını açıkladı! güzel ve başarılı oyunca TRT1’in sevilen dizilerinden olmayı başarmış Uyanış: Büyük Selçuklu dizisine transfer oldu!

Hediye karakteri ise dizide, evlatlık verildiğini öğrenen ve gerçek ailesini araştıran bir karakterdi. Hediye’nin hikâyesi herkesin gönlünü fethetmiş ve dizinin sevilen karakterlerinden biri olmuştu.

Reyting rekorları kıran dizinin hayranları ise Hediye karakterinin ayrılması oldukça üzüldü.

KIRMIZI ODA’NIN HEDİYESİ SEZİN AKBAŞOĞULLARI

Buğra Gülsoy ve Ekin Koç gibi daha nice isimlerin olduğu dizi kadrosunda ise Sezin Akbaşoğulları başarılı oyunculuğu ile dikkatleri kısa sürede üstüne çekmişti.

Peki Sezin Akbaşoğulları kimdir?

Sezin Akbaşoğulları İzmir’de doğmuştur. 22 Nisan 1981 yılında doğan Akbaşoğulları’nın babası subaydır. Başarılı oyuncu Bilkent Üniversitesi Tiyatro Bölümü mezunudur.

Ekranlar da ise başarılı oyuncuyu ilk kez Bizim Evin Halleri dizisi ile tanıdık. Daha sonra da başarılı oyunca birçok dizi ve filme çeşitli rolleri canlandırdı.

Sezin Akbaşoğulları’nın rol aldığı diziler ve filmler:

Bizim Evin Halleri ile 2000 dizisinde ekranlara gelen Sezin, 2004 yılında Gülizar ve Bir Aşk Hikayesi filmlerinde rol aldı. 2005 yılında ise Beyaz Gelincik, Eylül ve Küpeler dizilerinde rol aldı. 2007 yılında Sır Gibi dizisinde, 2008 yılında ise Derdest ve O…Çocukları dizisinde oynadı.

2009 yılında Ah Kalbim, 2010 yılında Kardelen filmi ve 2010 yılında Kavşak filminde rol aldı.

2011 yılında One Missed Call adlı kısa yabancı filmde yer alan oyuncu, 2010 yılında Küstüm Çiçeği ve 2011 yılında ise Sen De Gitme dizilerinden rol aldı.

2012 yılında ise zamanın çok sevilen ve izlenen dizilerinden Behzat Ç. De oynadı. Daha sonra Yabancı filminde ve 2014 yılında Ah Neriman dizisinde yer aldı.

2014 yılında yine Dün Bugün Yarın adlı kısa filmde daha sonra da aynı yıl Fakat Müzeyyen Bu Derin Bir Tutku sinema filminde başrol oyuncusu olarak gördük güzel oyuncuyu.

2015 yılında Racon, 2018 yılında Ufak Tefek Cinayetler, Sevgili Komşum, Ağlana Anne adlı eserlerde de yer alan güzel oyuncu bu yıl da Kırmızı Oda ile kariyerine devam ediyordu.

KIRMIZI ODA

Kırmızı oda ise cuma günü 17.bölümü ile ekranları süslemişti. Dizinin yönetmeliği Cam Karcı tarafından yapılırken senaryosu ise Banu Kiremitçi Bozkurt tarafından ele alındı.

Psikolojik ve Dram türünde olan dizi ise Gülseren Budaycıoğlu’nın eserinden esinlenmiştir. Dizinin konusu ise psikiyatri kliniğinde, danışan ve danışmanlar arasında geçen hikayeleri konu almasıdır. İzleyicilere gerçek hikayeleri anlatan dizi, hastaların sevinçlerini, büyük acılarını ve hüzünlerini gözler önüne seriyor.

Kırmızı Oda Oyuncuları

Kırmızı Oda dizisine ise her hafta farklı oyuncular katılmakta. Dizinin ilk bölümlerinde Melisa Sözen, Evrim Alasya ve Hande Doğandemir gibi isimler yer almıştı.

Baş rol oyuncuları ise dizinin adını birçok kez duyduğumuz Binnur Kaya, Tülin Özen, Burak Sevinç ve Meriç Aral olarak ön plana çıkıyor. Dizinin yine kadrosunda Halit Özgür Sarı, Gülçin Kültür Şahin gibi isimler de var.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER