Kara Sevda Dizisinde Referandum Göndermesi

Kara Sevda dizisinde dün yayınlanan bölümde gerçekleşen diyaloglarda referandum göndermesinin yapıldığı iddia edildi.

Kara Sevda Dizisinde Referandum Göndermesi

Ekranların en çok izlenilen ve reyting rekorları kıran dizisi Kara Sevda aşk savaşını anlatan konusu ile izleyicilerin dikkatini çekiyor. Oyuncuların performansları ve dizinin senaryosu her hafta izleyicileri ekranların başına bağlamaya devam ediyor. Dün yayınlanan yeni bölümde Kemal'in kızı Deniz'i tekrar Emir'e kaptırması büyük dikkat çekerken ikili arasında yaşanan diyaloglar çeşitli şekillerde yorumlanmaya başladı. 

Son dönemlerde dizilerde referandum gündemi hakkında bazı imalarda bulunulması dikkat çekerken bu konu hakkında Kara Sevda dizisinin senaristlerinin de bu akımdan etkilendikleri iddia edildi. ekranların en çok izlenilen aşk dizisinde dün akşam yayınlanan yeni bölüm içerisinde Kemal ile Emir arasında yaşanan diyaloğun son dönemlerde gündeme gelen referandum süreci için bir gönderme niteliğinde olduğu belirtildi. Bunun ardından izleyicilerin sosyal medya hesapları üzerinden konu hakkında ilginç yorumlarda bulunmaları dikkat çekti. 

Dizinin yeni bölümünde tekrar karşı karşıya gelen Kemal ve Emir arasında evet hayır diyalogları gerçekleşti. İyi ve kötü karakterleri temsil eden iki taraftan kötü taraf Evet derken iyi tarafın hayır demesi bu konuda yapılmış bir gönderme olarak algılandı. Durumun bazı kesimler tarafından büyük tepki çektiği öğrenildi. İzleyicilerin büyük bir merakla izlediği dizinin geçmiş bölümlerinde de bazı sahnelerde Atatürk vurgusu yapılmış yine bazı göndermeler yapılmıştı. Son olarak konu hakkında alınan tepkilere dizi senaristleri tarafından nasıl bir yanıt verileceği merak konusu oldu. 

YORUM EKLE
YORUMLAR
feryat
feryat - 2 yıl Önce

berbat bir dizi final olsun