Ferdi Özbeğen’in Hayatı Film Oluyor

Ferdi Özbeğen'in hayatını anlatacak olan film için hazırlıklara başlanıldı. Yakınlarından izinler alınırken oyuncu seçimleri için görüşmeler sürdürülüyor.

Ferdi Özbeğen’in Hayatı Film Oluyor

Ferdi Özbeğen’in hayatı son olarak Netflix’te yayınlanan Bir Başkadır dizisi ile hatırlanmıştı. Sanatçının vefatından 8 yıl sonra ise hayatı bir filme konu olacak. Filmde Özbeğen’i canlandıracak oyuncu için görüşmeler sürdürülmekte. Hem yurtiçinde hem yurtdışında oyuncular ile görüşmeler devam ederken vefatının 8. yılında taverna müziğinin usta ismi Ferdi Özbeğen’in yaşamı bir filme yön verecek.

Usta isim 2013 yılında hayatını kaybetmişti. Şimdilerde ise Türkiye’de taverna müziğini başlatan sanatçının hayatı film olacak. Bu haber sinema sevenleri mutlu ederken usta isim Ferdi Özbeğen’in hayatını konu edecek filmin yapımcılığını Fikret Bakıcın üstlenecek. Filmin senaryosunu ise Ebru Yaşar Seçen yazacak. Yapımcılığını ve senaryosunu Bakıcın ve Seçen’in üstlendiği filmin çekimleri Haziran ayında başlamak için gün sayıyor.

Hürriyet’in haberine göre film için geniş bir oyuncu çalışması yapılacağı öğrenildi. Bakıcım ise filmin yapımı hakkında hazırlıklara başlayalı 15 gün geçtiğini ve oyuncu kadrosuna çok önem verdiklerini söyledi. Henüz Ferdi’ye yakın bir tip bulamadıklarını ifade eden yapımcı, Ferdi özbeğen’in hayatını canlandıracak olan film için gerekli izinlerin yakın çevresinden alındığını açıkladı. İzinlerin Ferdi Özbeğen’in manevi oğlu Hilmi Özbeğen’den ve yeğeni Hasan Tunay’dan alındığı ifade edildi. Yapılan görüşmeler sonucunda Özbeğen’in yakınlarının film çekimi için izin verdiklerini ifade eden yapımcı, gerekli olan tüm izinlerin alındığı bilgisini paylaşırken filmin belgesel tadında olacağını da açıkladı.

Filmin yapımcısı Bakıcın, proje içinde ünlü isimlerin de yer alacağını söyledi. Ferdi Özbeğen’in sanat hayatında önemli yerde olan Sezen Aksu, Ajda Pekkan, Nükhet Duru ve Tanju Okan gibi isimlerin de yeni nesil oyuncular tarafından canlandırılacağı haberini verdi.

Ferdi Özbeğen kimdir?

1941 doğumlu olan Ferdi Özbeğen sanat yaşamında 28 albüm yapmıştır. 12 yıl boyunca kanserle mücadele ettiği bilinen Usta ismin aramızdan ayrılması ise 2013 yılında gerçekleşmiştir. 1941 senesinde İzmir’de dünyaya gelen Özbeğen, İzmir Özel Türk Koleji’nden mezun olmuştur. Lise eğitimi ardından İstanbul Üniversitesi’nde İktisat Fakültesinde eğitim gören Özbeğen, 1963 yılında babasının vefatı sebebiyle eğitimini yarım bırakmıştır. 1965 yılında düzenlenen Altın Mikrofon isimli yarışmada müzik hayatına başlayıp yarışma sonrası kendi orkestrası ile eserler üretmiştir.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER