Eski cep telefonu hattı Gizem Özdilli'nin kabusu oldu

Eski ünlü manken Gizem Özdilli, yıllar önce iptal ettirdiğini düşündüğü cep telefonunun hala açık olduğunu ve başkası tarafından kullanıldığını öğrenince dava açtı.

Eski cep telefonu hattı Gizem Özdilli'nin kabusu oldu

Ünlü manken Gizem Özdilli, mankenlik mesleği yaptığı dönemde kullandığı cep telefon hattını iptal ettirdi. Bir süre geçtikten sonra bir canlı yayına katılan manken Özdilli beklemediği bir soruyla karşılaştı.

Birçok konuğun da bulunduğu canlı yayın programında bir başka sanatçının menajeri Özdilli’ye “Ne kadar nazlısın, arıyoruz görüşemiyoruz, menajerinle görüştürüyorsun bizi” dedi. Bunun üzerine Gizem Özdilli, merak edip iptal ettirdiğini düşündüğü eski cep telefon numarasını kendi aradı ve hiç beklemediği bir olayla karşılaştı. Telefonun diğer ucundaki sesin “Gizem hanım şu anda müsait değil” dediği öğrenildi. Şaşkınlığını gizleyemeyen Özdilli, şaşkınlığını gizleyemedi.

Talihsiz olaydan sonra ünlü manken, savcılığa başvurdu. İhbar üzerine savcılık, olay üzerinde soruşturma başlattı. Soruşturma sonuçlandığında, iptal ettirildiği düşünülen cep telefonu hattının, bir başka kişiye bir ücret karşılığında satıldığı ortaya çıktı. İzmir’de ikamet eden Aykut A.’ya satılan cep telefonu hattı şikayet üzerine tekrar iptal ettirildi.

BERAAT KARARI ÇIKTI

Savcılık tarafından yürütülen soruşturma sonucunda hattı kullanan kişiye dava açıldı. Sebep olarak, kişisel verileri yasa dışı olarak ele geçirme suçu ile yargılanan kişi mahkeme karşısına çıktı. İstanbul Asliye Ceza Mahkemesi’ne çıkan Aykut A.’dan şikayetçi olduğunu tekrar belirten manken, istediği sonuca ulaşamadı. Şikayetinden vazgeçmeyen mankenin eski cep telefonu hattını satın alan kişi, hattı bilerek ve kasıtlı satın almadığını söyledi. Bunun üzerine mahkeme Aykut A.’nın beraat edilmesine karar verdi.

Güncelleme Tarihi: 09 Şubat 2017, 10:56
YORUM EKLE