Diriliş Ertuğrul'un yeni bölümünde şok eden infaz!

TRT 1 ekranlarının reyting rekortmeni dizisi Diriliş Ertuğrul'da nefesler tutuldu. Dizinin bu akşam ekrana gelecek 76. bölümünde şok eden bir infaz yaşanıyor. İşte bu akşam yaşanacaklar...

Diriliş Ertuğrul'un yeni bölümünde şok eden infaz!

Diriliş Ertuğrul 76. yeni bölüm ile bu akşam ekrana geliyor. Vasilyus'un hain planı ile Lazkariz Çavdar obasına sığınmış ve Ertuğrul'un alpleri durumun farkına varmıştır. Diriliş Ertuğrul'da Aliyar'ın desteğini alan Ertuğrul, Sadettin Köpek ve Aslıhan Hatun'un nikah günü Ural'dan hesap sormak için Çavdar Obasına gider. Yaşananları tekrar tekrar anlatan Lazkaris'in ağzından dökülen sözler Ural'ı yargılanmaya kadar götürür. Anadolu Selçuklu Hükümdarı tarafından görevlendirilen kadılar Ural'ı yargılar ve infazına karar verirler. Diriliş Ertuğrul bu akşam ekrana gelecek olan yeni bölümde Ertuğrul Ural'ı infaz edecek.

DİRİLİŞ ERTUĞRUL 76. BÖLÜM ÖZETİ

Vasilius’un emriyle Tekfur’u öldüren Lazkaris, Çavdar obasına sığınmış, Ertuğrul’un alpları obaya girerken onu görmüşlerdir. Buna istinaden Ertuğrul, Sadettin Köpek ve Aslıhan’ın nikah günü Çavdar obasına gelerek Aliyar’dan adaletin tesis edilmesi için destek istemiştir. Nitekim Aliyar, babasına, Aslıhan’a ve birçok engele rağmen adaletten yana olmuş, böylece herkes tarafından istenmeyen, hain biri durumuna gelmiştir. 

DİRİLİŞ ERTUĞRUL 76. BÖLÜM FRAGMANI


Ural’ın yargılanması sonucu kadılar idam hükmüne varmışlardır. Sadettin Köpek ve Vasilius bu duruma engel olmak istemiş fakat ellerinden bir şey gelmemiştir. Bu durum neticesinde Candar Bey fenalaşmıştır. Şimdi Çavdar Obasının iki beyi ölümle yüz yüzedir. Peki Ural kurtulacak mıdır, yoksa infazı yapılacak mıdır? Candar Bey’in durumu ne olacaktır? Aliyar, kadıların bu kararıyla herkesin öfkesini üzerine almıştır. Aliyar şimdi ne yapacaktır? 

Saadettin Köpek ve Aslıhan nikahı yarım kalmıştır. Aslıhan bunca sıkıntı arasında nikaha tekrar razı olacak mıdır? Saadettin Köpek’in hamlesi ne olacaktır? Gittikçe Helena’ya daha çok bağlanan Bamsı’nın derdine kim deva olacaktır?     

Güncelleme Tarihi: 08 Şubat 2017, 15:32
YORUM EKLE