12 Ocak 2017 Perşembe 01:38
Diriliş Ertuğrul 72. bölüm de Ural'ın hain planı ile hayatı Ertuğrul'un elinde

TRT1 ekranlarının sevilerek izlenilen ve çok takip edilen dizilerinin belki de en baş sırada olanı Diriliş Ertuğrul. Ertuğrul Gazi ve Obasının hayat mücadelesi ile birlik girilen savaşlar ve ticaret oyunlarının konu edinildiği dizi, geçtiğimiz akşam 72. bölümü ile ekranlarda oldu Peki Diriliş Ertuğrul 72. bölümünde neler oldu? Ve dizinin heen akabinde yayınlanan yeni bölüm framganı yayınlandı mı? gibi soruları yüzbinlerle ifade edilecek kadar çok izleyici araştırdı. Dizinin geçtiğimiz akşam yayınlanan bölümü öncesinde yurt dışında da izlenecek açıklaması Katar ile anaşıldığı ifadesi de izleyenleri çok gururlandırdı. Ertuğrul Han'ın iki arada bi derede kalmış hali ile birlikte nelern yaşandığı konusu ve yayınlanacak olan yeni bölümünden tiyolar da haberimizde.

DİRİLİŞ ERTUĞRUL 72. BÖLÜM ÖZETİ

Bu hafta yayınlanan Diriliş Ertuğrul 72. bölümde de heyecan adeta hat safhadaydı. En çok merak edilen de Ertuğrul'un KAracahisar'a ne yanıt verdiği idi. Diriliş Ertuğrul 72. bölümüne damgasını vuran olayın, Ural'ın altın madenine yaptığı baskın sonrasında karşılaştığı oldu. Ural'ı hiç planında olmayan olay Ertuğrul'un son dakika da yetişip Haçaturyan’ı kurtarması oldu. Düşmanların dört bi yanı sardığını açıklaya Ertğrul, gerkli önlemlerin alınması için obasına uyarılarda bulundu. Ural ölümle baş başa kalacak ve yaptığı planı cezasını Ertuğrul'un kılıcı ucunda ödeyecek. Kurulan pusu ile birlikte Ertuğrul yine adaletli davranacak. Öte yndan Halime Hatun'un bir kişiye tokat atarken ki haline birinin engel olması da çok şaşırtacak. Yaşanan bu olaylar akabinde ardından ortalık iyice kızışırken Candar Bey’den alınan kararları destekleyen “Akacak kan damarda durmaz” açıklaması gelecek. Ural, Ertuğrul karşısında yenilecek ve Kendisini Ertuğrul’un kılıcının ucunda bulacak Ural Bey’in kaderi ise yine dövüştüğü kişi tarafından belirlenecek.

72. BÖLÜM ÖNCESİ KATAR AÇIKLAMASI

DÜn sabah saatlerinden itibaren Diriliş Ertuğrul ile ilgili bir müdeli haber duyuldu. Diriliş Ertuğru Türkiye snırları dışına taşacak. Önümüzdeki günlerde sevilerek izleninlen dizi Katar'da da yayınlanacak. Geçtiğimiz zamanda da kim tarihi diziler yurt dışında gösterim girmişti. Bu durum, tarihimizin tanınması ve oyuncularında popüleritesinin gelişmesinde büyük rol almıştı. Diriliş Ertuğrul’un da yurt dışı pazarında aynı başarıyı göstermesi halinde yaklaşık 400-500 milyon civarında bir izleyiciye ulaşabileceği dile getirilirken özellikle Arap ülkelerinde dizinin geniş bir yankı uyandıracağı ifade edildi. 

DİRİLİŞ ERTUĞRUL YENİ BÖLÜM FRAGMANI YAYINLANDI MI? sorusunun cevabı linkte

Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat: Suç teşkil edecek, içerik ve yorumlardan doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.